Pretkorupcijas demonstrācijā Bukarestē piektdien ievainoti 450 cilvēki

Rumānijas policija sestdien paziņoja, ka dienu iepriekš galvaspilsēta Bukarestē notikušajā vērienīgajā pretkorupcijas demonstrācijā ievainoti vairāk nekā 450 cilvēki.

Lai izklīdinātu protestētājus, kas pieprasīja kreisās valdības atkāpšanos, policija lika lietā ūdenslielgabalu un asaru gāzi.

Daudziem demonstrantiem pēc piparu un asaru gāzes saelpošanās bija nepieciešama mediķu palīdzība. Citi bija saņēmuši sitienus.

Ievainoti aptuveni 30 policisti, 11 no viņiem nonākuši slimnīcās. Atbilstoši vietēju mediju aplēsēm demonstrācijā piedalījās līdz 80 000 cilvēku. Tūkstošiem cilvēku piedalījās demonstrācijās arī citās Rumānijas pilsētās, tai skaitā Klužā-Napokā, Sibiu un Timišoarā. Sestdien Bukarestē plānota vēl viena demonstrācija.

Cilvēki iziet ielās, jo Rumānijas prezidents Klauss Johanniss jūlija sākumā atcēla no amata pretkorupcijas prokurori Lauru Kodrucu Keveši, izpildot valdības prasību. Keveši kā Nacionālās pretkorupcijas direkcijas (DNA) galvenā prokurore pēdējos gados ir palīdzējusi saukt pie atbildības daudzus korumpētus ierēdņus, tādējādi iemantojot ietekmīgus ienaidniekus. Daudzi no notiesātajiem ir valdošās Sociāldemokrātiskās partijas (PSD) biedri vai partijai tuvu stāvošas personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti