Postošajā zemestrīcē Albānijā gājuši bojā vismaz 22 cilvēki

Postošajā zemestrīcē Albānijā gājuši bojā vismaz 22 cilvēki, bet ievainojumus guvušas vairāk nekā 600 personas. Glābēji patlaban turpina pārmeklēt sagruvušo māju drupas un pieļauj iespēju, ka upuru un ievainoto skaits varētu pieaugt.

Seismologi informē, ka otrdien, 26. novembrī, notikušās zemestrīces magnitūda bija 6,4 un tās epicentrs atradās 30 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Albānijas galvaspilsētas Tirānas.

Dabas stihijā vissmagāk cieta ostas pilsēta Duresi, kurā sabrukušas divas viesnīcas, 18 stāvu debesskrāpis un citas ēkas. Savukārt galvaspilsētā vairākos rajonos pārtraukta elektroapgāde un bojāti nami, tai skaitā elektroapgādes stacija.

Pazemes grūdieni bija jūtami arī citviet Albānijā un citās Balkānu valstīs, taču par būtiskiem postījumiem ārpus katastrofas zona netiek ziņots.

Uz zemestrīces skarto reģionu nosūtīti apmēram 300 karavīri, un cietušo meklēšanā palīdz 1900 policisti. Valstī arī ieradušās glābēju vienības no kaimiņvalstīm - Itālijas, Grieķijas un Rumānijas.

Premjerministrs Edi Rama apmeklējis cietušos galvaspilsētas slimnīcā un paziņojis, ka trešdiena pasludināta par nacionālo sēru dienu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti