Porošenko paziņo, ka Minskas samitā atbalstīts viņa miera plāns

Ukrainas prezidents Petro Porošenko trešdienas naktī paziņoja, ka otrdien notikušajā samitā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā galvenais sarunu temats bija mierīga situācijas noregulēšana Ukrainas austrumos un ka Baltkrievijas, Kazahstānas un Krievijas prezidenti šajā samitā atbalstījuši viņa miera plānu situācijas noregulēšanai.

Varu teikt, ka miera plāna loģiku beidzot atbalstīja visi valstu vadītāji bez izņēmuma," Porošenko sacīja žurnālistiem.

Ukrainas prezidents atzīmēja, ka viņam Minskas vizītes laikā bijušas "ļoti sarežģītas sarunas", un pateicās Eiropas Savienības (ES) pārstāvjiem par atbalstu Ukrainai šo sarunu laikā.

Mēs nodemonstrējām, ka galvenais mērķis, ar kuru mēs ieradāmies Minskā, ir miers," sacīja Porošenko un uzsvēra, ka tieši mierīgs situācijas noregulējums Ukrainā bija galvenais sarunu mērķis.

ES augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jautājumos Ketrīna Eštone kārtējo reizi uzsvēra, ka ES atbalsta Ukrainas neatkarību un teritoriālo integritāti. "Es ceru, ka šodien notika ļoti noderīgas un ļoti svarīgas tikšanās," otrdienas vakarā sacīja Eštone.

Viņa atzīmēja, ka sarunu gaitā galvenā uzmanība tika pievērsta diviem svarīgiem jautājumiem: miera un drošības nodibināšanai, konkrēti, kaujas darbību izbeigšanai Ukrainas austrumos, kā arī ekonomiskajiem aspektiem Ukrainas un ES asociācijas līguma īstenošanā.

Porošenko pēc savām sarunām Minskā ar ES pārstāvjiem un Baltkrievijas, Kazahstānas un Krievijas prezidentiem paziņoja žurnālistiem, ka šajās sarunās ir sasniegti "noteikti rezultāti", bet ir vajadzīgas konkrētas darbības, lai panāktu mieru Ukrainā.

Galvenais mūsu mērķis ir miers. Mēs pieprasām apņēmīgas darbības, kas spētu nest mieru Ukrainas zemei," sacīja Porošenko.

Ukrainas prezidenta interneta vietne informēja, ka sarunu gaitā tika apspriests galvenais jautājums - "Ukrainas-Krievijas robežas slēgšana, lai novērstu tehnikas, algotņu un munīcijas pārvietošanos" - un "tika uzsvērts, ka ir svarīgas robežsargu konsultācijas šī uzdevuma realizācijai".

Porošenko paziņoja, ka pēc šīm sarunām ir jāsākas konsultācijām starp Ukrainas un Krievijas ģenerālštābu priekšniekiem.

Mēs vienojāmies, ka ar trīspusējas kontaktgrupas starpniecību sarīkosim konsultācijas, lai iespējami ātrāk pārietu uz divpusējas uguns pārtraukšanas režīmu, kuru kontrolēs Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāju misijas pārstāvji," sacīja Porošenko.

Eštone atzīmēja, ka pašlaik galvenais ir miers un drošība, kaujas darbību pārtraukšana, un Ukrainas-Krievijas robežas drošības garantēšana. Viņa arī sacīja, ka notikusi "pozitīva diskusija" par Ukrainas un ES asociācijas līguma īstenošanas ekonomiskajiem aspektiem.

Porošenko uzsvēra, ka visu otrdien Minskā notikušo tikšanos laikā ticis runāts par viņa miera plāna īstenošanu situācijas noregulēšanai Doņeckas un Luganskas apgabalos.

Mēs uzstājām, ka pirmām kārtām jāpanāk vienošanās par brīvības nodrošināšanu Ukrainas pilsoņiem, kuri ir nelikumīgi aizturēti," sacīja Porošenko. "Miera plāna loģiku beidzot atbalstīja visi valstu vadītāji bez izņēmuma," viņš piebilda.

"Apspriežot Ukrainas un ES vienošanās īstenošanu par brīvās tirdzniecības zonu, tika panākta noruna sākt konsultācijas ekspertu līmenī, kuras nodrošinās šīs vienošanās īstenošanas seku minimizēšanu kaimiņvalstīm," paziņoja Porošenko.

Ukrainas prezidents arī pavēstīja, ka 6.septembrī notiks sarunas par enerģētikas jautājumiem, kurās piedalīsies Ukrainas, Krievijas un ES enerģētikas ministri. Savukārt 30.augustā Briselē Ukraina informēs ES vadītājus par tālākajām darbībām asociācijas līguma īstenošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt