Pie Austrijas robežas sāk veidoties bēgļu pagaidu nometnes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Austrija turpina sagaidīt bēgļus no Ungārijas, Horvātijas un Slovēnijas puses. Pie valstu robežām veidojas lielas pagaidu nometnes zem klajas debess, ziņo aculiecinieki.

Savukārt Eiropas Savienības (ES) Augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni pavēstījusi, ka Apvienoto Nāciju Organizācijai būtu aktīvāk jāiesaistās Sīrijas konflikta risināšanā.

Pirms šonedēļ gaidāmajām gan ES Iekšlietu un tieslietu ministru, gan valstu vadītāju sapulcēm bēgļu plūsma pāri Eiropas robežām turpinās. Austrija sniedz palīdzību tiem, kuri pārnākuši pāri robežām no Ungārijas vai Horvātijas puses. Vairums neslēpj, ka grib doties tālāk uz Vāciju un Skandināvijas valstīm.

Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs atgādinājis iepriekš teikto, ka Eiropai vajadzētu uzņemt noteiktu skaitu bēgļus tikai no kara un konfliktu māktajām valstīm un solidāri cilvēkus sadalīt pa visām valstīm, bet pārējos nosūtīt uz drošiem reģioniem tuvāk viņu dzimtenei.

Viņš arī norādījis, ka ES ir jāatņem cilvēku kontrabandistu rūpals, ļaujot ieceļotājiem legāli ienākt teritorijā. Vācijai un virknei citu valstu pretējās domās ir Ungārija, Čehija, Slovākija un Polija, kuras veido kopīgu pozīciju trešdien gaidāmajai valstu līderu sanāksmei. Tajā valstis paudīs iebildes pret obligātu bēgļu uzņemšanas skaitu un aicinās uz stingrākām kontrolēm. Imigranti "pārmāc" Eiropu, kuras robežas ir vaļā un dzīvesveids apdraudēts, tā pavēstījis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns.

Pašreizējais Eiropas Komisijas ierosinājums paredz pārdalīt pa citām dalībvalstīm 120 000 patvēruma meklētāju, kas ieradušies Itālijā, Grieķijā un Ungārijā. Saskaņā ar Starptautiskās migrācijas organizācijas datiem šogad Eiropā pāri Vidusjūrai ieradušies vairāk nekā 430 000 nelegālo imigrantu. Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā - pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz - bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Savukārt ES Augstā pārstāve ārlietās un drošības politikā Federika Mogerīni, kura viesojās vizītē Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, atzinusi, ka pilsoņkarš Sīrijā nav tikai Eiropas problēma, tādēļ konflikta risinājumu meklējumos būtu aktīvāk jāiesaistās Apvienoto Nāciju Organizācijai. „Tā  nav tikai Eiropas krīze,” norādījusi Mogerīni, uzsverot arī, ka bēgļu situācija ir ne tikai reģiona, bet visas pasaules problēma, un tomēr ir svarīgi, lai Eiropa uzņemtos savu atbildības daļu un sadalītu migrantus, jo tikai tad tā varēs pieprasīt atbildību arī no partneriem.

ANO dalībvalstīm par Sīrijas krīzes risinājumu joprojām ir ļoti atšķirīgs viedoklis.  Rietumvalstis, īpaši ASV, uzskata, ka miera procesu Sīrijā paātrinātu pašreizējā valsts līdera Bašara al Asada atkāpšanās, savukārt Krievija patlaban ļoti atklāti atbalsta Asada režīmu un pēdējā laikā valstī ir ievedusi gan ieročus, gan militārpersonas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti