Pēc Millera paziņojuma pieaug demokrātu vēlme pēc Trampa impīčmenta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

ASV īpašais prokurors Roberts Millers trešdien paziņojis, ka aizies no darba ASV Tieslietu ministrijā. Viņš arī norādīja, ka neplāno turpmāk komentēt izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās. Demokrāti tomēr turpina izmeklēt Krievijas iejaukšanos vēlēšanās, un aizvien vairāk demokrātu vēlas prezidenta Donalda Trampa impīčmentu.

Pēc Millera paziņojuma pieaug demokrātu vēlme pēc Trampa impīčmenta
00:00 / 01:33
Lejuplādēt

ASV īpašā prokurora Roberta Millera nepilnus divus gadus vadītā izmeklēšana par Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās noslēdzās martā. Baltais nams paziņoja, ka Millera izmeklēšanā saistībā ar vēlēšanām un iespējamiem Trampa mēģinājumiem traucēt izmeklēšanu prezidents ir attaisnots, tātad vairs nav vajadzības pēc tālākas izmeklēšanas. Pats Millers trešdien paziņoja, ka aizies no darba ASV Tieslietu ministrijā, un uz žurnālistu jautājumiem neatbildēja. Viņš arī neplāno turpmāk komentēt izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās.

"Ja mums būtu pārliecība par to, ka prezidents nepastrādāja noziegumu, mēs to būtu skaidri pauduši. Tomēr mēs arī nenonācām pie slēdziena, vai prezidents ir pastrādājis noziegumu. Ziņojumā tiek paskaidrots, ka prezidents nevar tikt saukts pie atbildības, kamēr viņš ieņem vietu administrācijā, jo tas ir antikonstitucionāli. Konstitūcija nosaka, ka ir nepieciešams cits process, kas nav saistīts ar krimināltiesību sistēmu, lai oficiāli apsūdzētu prezidentu par pārkāpumiem," teicis Millers.

Demokrātu partijas pārstāvji Kongresā, izmantojot savas pārraudzības tiesības, turpina izmeklēt Krievijas iejaukšanos vēlēšanās. Tāpat demokrāti arī cenšas panākt Trampa nodokļu deklarāciju un personīgo finanšu dokumentu iesniegšanu Kongresam.

Taču Millera paziņojums arī pielēja eļļu ugunij saistībā ar demokrātu prasību uzsākt Trampa impīčmenta procedūru. Demokrātu skaits, kas vēlas Trampa impīčmentu, pieaug, lai gan pilnīgas vienprātības partijas rindās par to nav. Reaģējot uz Millera paziņojumu, Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi sacīja, ka impīčments vēl nav iespējams, ja visi fakti nav pierādāmi, tādēļ nepieciešams uzzināt visu patiesību.

"Mēs vēlamies izveidot spēcīgu un neapgāžamu lietu, lai pat republikāņi būtu pārliecināti par ceļu, kurā nepieciešams vest mūsu valsti. Skatoties no demokrātu puses, visi vēlas taisnīgumu un to, lai prezidents tiktu saukts pie atbildības. Visi tic tam, ka neviens nav pārāks par likumu, jo īpaši Savienoto Valstu prezidents," norādījusi Pelosi.

Savukārt to likumdevēju vidū, kas aicina uz Trampa impīčmentu, ir, piemēram, demokrātu senatore Elizabete Vorena, kura plāno kandidēt ASV prezidenta vēlēšanās 2020. gadā. Pēc īpašā prokurora paziņojuma vēl trīs demokrāti publiski pievienojās prasībai par prezidenta impīčmentu, piebilstot, ka Kongresam ir gan juridisks, gan morāls pienākums uzsākt šo procedūru. Savukārt ASV senators Bērnijs Sanderss skaidroja – ja Pārstāvju palātas Tieslietu komiteja uzskatīs to par nepieciešamu, viņš atbalstīs tās lēmumu uzsākt impīčmenta procedūru. Vēl maija sākumā Kongresā tika iesniegti 10 miljoni cilvēku paraksti ar aicinājumu sākt impīčmenta procedūru.

Savukārt republikāņi iebilst demokrātu vēlmēm un norāda, ka atkārtota īpašā prokurora izmeklēšana vēl vairāk sašķeltu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti