Pāvests Francisks: Daudzās ģimenēs suņi un kaķi ir ieņēmuši bērnu vietu

Pāvests Francisks trešdien savā uzrunā ticīgajiem pievērsās demogrāfijas jautājumiem, aicinot cilvēkus nebaidīties uzņemties mātes un tēva lomu, kā arī mudinot izskatīt iespēju adoptēt bērnus, kas palikuši bez vecākiem.

“Daudziem, daudziem pāriem nav bērnu, jo viņi nevēlas, vai arī viņiem ir tikai viens bērns, bet ģimenē ir divi suņi, divi kaķi... Jā, suņi un kaķi ir ieņēmuši bērnu vietu. Tas izklausās smieklīgi, es saprotu, bet tāda ir realitāte,” teica pāvests.

Francisks uzskata, ka mātes un tēva lomas noliegšana mazina mūsu cilvēcību, veicina civilizācijas novecošanu.

“Dažkārt pa jokam tiek vaicāts: “Kas maksās nodokļus manai pensijai, ja nebūs bērnu?”. Bet tā ir patiesība. Kas parūpēsies par mani?”

Pāvests jau iepriekš brīdinājis par “demogrāfisko ziemu”, kas vērojama daudzviet Eiropā, jo nevienā no Eiropas Savienības valstīm dzimstības līmenis nav vidēji vismaz divi bērni uz vienu sievieti, kas būtu nepieciešams, lai sabiedrība sevi atražotu bez imigrantu piesaistīšanas.

Lai gan katoļu baznīcas oficiālā doktrīna noliedz pretapaugļošanās līdzekļus, dzimstības līmenis tādās katoļu zemēs kā Itālija un Spānija ir viens no zemākajiem Eiropā, piemēram, Itālijā tas ir tikai vidēji 1,27 bērni uz vienu sievieti.

Dzimstības līmenis Eiropas Savienības valstīs (vidējais bērnu skaits uz vienu sievieti)

Pāvests Francisks savā runā uzsvēra arī vecāku atbildību. “Lai kļūtu par bērna tēvu vai māti, nepietiek ar bērna laišanu pasaulē. Vīrietis nekļūst par tēvu, vienkārši radot bērnu. Viņš kļūst par tēvu, uzņemoties atbildību par bērna aprūpi,” uzsvēra pāvests, kā piemēru minot Jēzus tēvu Jāzepu.

Pārus, kam bērni nevar būt bioloģisku iemeslu dēļ, pāvests Francisks aicināja izskatīt iespēju adoptēt bērnu. “Jā, adopcija nozīmē risku; bērna ienākšana ģimenē vienmēr ir saistīta ar risku, vienalga, vai tas noticis dabiski vai adopcijas ceļā. Taču vēl riskantāk ir palikt bez bērniem,” uzskata pāvests, norādot, ka vīriešiem un sievietēm, kas nav uzņēmušies tēva vai mātes lomu, dzīvē pietrūkst kā ļoti būtiska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt