Pakistānā nogalināta politķe

Pakistānā nogalināta vienas no lielākajām partijām „Kustības par taisnīgumu” viceprezidente Zahra Šadida Huseina. Kamēr policija uzskata, ka slepkavība ir uzskatāma par incidentu laupīšanas laikā, Huseinas partijas biedri notikušajā saskata politiskus motīvus. Šādas aizdomas apstiprina arī fakts, ka slepkavība veikta dienā, kad vairākos Pakistānas reģionos notiek atkārtotas parlamenta vēlēšanas.

Ietekmīgās Pakistānas partijas „Kustība par taisnīgumu” viceprezidente un viena no dibinātājām Zahra Šadida Huseina tika nogalināta netālu no savas dzīvesvietas Karači pilsētā. Kā uzskata policija, uzbrukums noticis brīdī, kad vairāki motociklisti mēģināja politiķei izraut somu. Pēc tam, kad Huseina izrādīja pretestību, viņa tika nošauta. Kā paziņojusi policija, uzbrucējiem ir izdevies aizbēgt un, visticamāk, notikušais ir uzskatāms par traģisku sagadīšanos.

Taču tā nedomā partijas „Kustība par taisnīgumu” līderi, tostarp bijušais kriketa spēlētājs un tagad viens no populārākajiem valsts politiķiem Imrans Hans, kurš šo uzbrukumu nosaucis par terora aktu ar skaidru mērķi nogalināt politiķi. Hans savā tvitera kontā vainu par notikušo uzvēlis Karači pilsētā ietekmīgās partijas "Muttahida Qaumi Movement" un tās līderim Altafam Hussainam, kurš jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo Londonā, baidoties par savu dzīvību dzimtenē. Kā paziņojis Imrans Hans, Hussains jau ilgstoši un atklāti medijos ir draudējis „Kustības par taisnīgumu” darbiniekiem un līderiem. Hans uzskata, ka daļa vainas jāuzņemas arī Lielbritānijai, kura ir tikusi brīdināta par Hussaina aktivitātēm. Londonas policija tiešām ir uzsākusi izmeklēšanu par Hussaina izteikumiem tūlīt pēc Pakistānas parlamenta vēlēšanām. Tajos viņš paziņoja, ka pret visiem, kas apsūdzēs viņu vēlēšanu rezultātu viltošanā, tiks vērsta vardarbība.

11.maija vispārējās vēlēšanās pārliecinošu uzvaru guva bijušā premjerministra Navaza Šarifa vadītā Pakistānas Musulmaņu līga. Taču vēlēšanu rezultāti daudzos apgabalos, tostarp Karači pilsētā, tika anulēti daudzo pārkāpumu dēļ. Tieši tāpēc šodien pakistāniešu vēlētāji pie vēlēšanu urnām dodas atkārtoti. Altafa Hussaina vadītā „Muttahida Qaumi” kustība un Pakistānas Tautas partija ir paziņojušas, ka šīsdienas atkārtotās vēlēšanas boikotēs, jo vēlēšanu komisija ir atteikusies atkārotu balsojumu rīkot visā apgabalā, izvēloties vien 43 iecirkņus.

Kā norāda britu raidsabiedrība BBC, „Muttahida Qaumi” kustība Karači pilsētā ir uzvarējusi visās vēlēšanās kopš 1980. gada. Vienlaicīgi tā bieži vien tiek apsūdzēta par iedzīvotāju iebiedēšanu un vēlēšanu rezultātu viltošanu. Parasti šī partija diezgan agresīvi vēršoties pret dažādām etniskajām grupām, kas cenšas apstrīdēt tās varu. Šoreiz šāds pretinieks izrādījusies „Kustība par taisnīgumu”, kuru atbalsta gados jaunie un izglītotie pilsētu iedzīvotāji, kas nevēlas turpmāk vairs redzēt noziedzību un visatļautību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti