Organizācija «Glābiet bērnus» aicina parakstīt Ukrainas bērnu slepkavošanas apturēšanas memorandu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bērnu tiesību aizsardzības organizācijas "Glābiet bērnus" vadītāja Inguna Ebela izveidojusi un parakstīšanai nodevusi memorandu, kuram dots nosaukums – "Par bērnu slepkavošanas apturēšanu Ukrainā ar ANO Bērnu tiesību konvencijas rīku".

Kā skaidroja memoranda autore, tā mērķis ir vērst Eiropas Savienībai, ANO, NATO, kā arī citu organizāciju un valstu bloku uzmanību uz to, kā izvērtēt Krievijas agresiju Ukrainā. Ebela norādīja – valstis, pieņemot lēmumus attiecībā uz Krievijas agresiju Ukrainā, būtu jāmudina pārkāpumus vērtēt no ANO Bērna tiesību konvencijas skatupunkta. Turpina Ebela.

"Glābiet bērnus" vadītāja Inguna Ebela
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņa skaidroja: "Tas ir aicinājums katram vienam cilvēkam, kurš var pievienoties ar parakstu, pārtraukt to visu, kas notiek ar bērniem Ukrainā un panākt, ka tiek sodīti tie visi pāridarītāji. Bet lieta ir tāda, ka neviens nav iedomājies palūkoties uz kara noziegumiem Ukrainā pret bērniem no ANO konvencijas par bērnu tiesībām skatupunkta, kas piedotu daudz lielāku smagumu pāridarītāju vainai, iespējai viņu tiesāt, kā arī ļautu pieņemt pavisam citus lēmumus palīdzībai Ukrainai jau sākotnēji."

Memoranda saturs izlasāms un atbalsta paraksts sniedzams starptautiskajā iniciatīvu vietnē Change.org.

KONTEKSTS:

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija cerēja dažu dienu laikā ieņemt Kijivu un citas lielākās Ukrainas pilsētas, taču Ukrainas bruņotie spēki izrādīja sīvu pretošanos okupantiem un Krievijai nav izdevies sasniegt savus mērķus. Krievijas okupācijas spēki turpina apšaudīt Ukrainas pilsētas, izraisot arvien lielākus upurus civiliedzīvotāju vidū.

Aprīļa sākumā starptautisko sabiedrību šokēja ziņas no Kijivas apgabala pilsētas Bučas, kur Krievijas karaspēks nežēlīgi izrēķinājies ar civiliedzīvotājiem. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis to raksturojis kā kara noziegumu un genocīdu pret ukraiņu tautu.

Ukrainu kopš karadarbības sākuma pametuši jau aptuveni 5 miljoni bēgļu.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti