Obama: Svarīgi panākt, lai nodokļu dienests darbotos absolūti godprātīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Amerikas Savienotajās Valstīs plašumā vēršas jauns politiskais skandāls. ASV prezidents Baraks Obama ir atlaidis no amata valsts nodokļu dienesta – Iekšējo ienākumu dienesta vadītāju. Tas savu amatu zaudējis, atklātībā nonākot faktiem, kas apstiprina pastiprinātu pārbaužu veikšanu vairākās opozīcijā esošās konservatīvās organizācijās. Eksperti jau prognozē, ka šis skandāls varētu ievērojami saasināt cīņu vadošo ASV partiju starpā.

Pagājušās nedēļas nogalē Savienotajās Valstīs atklātībā parādījās informācija par to, ka valsts nodokļu inspekcijas Cincinati birojā vairāki darbinieki ir veikuši pastiprinātas pārbaudes vairāk nekā 70 organizācijās, kuras pretendējušas uz beznodokļu statusu. Galvenokārt tās bijušas dažādas konservatīvās organizācijas, kuras ir saistītas ar pašreizējai valdībai opozīcijā esošo Republikāņu partiju. Saskaņā ar Finanšu ministrijas nodokļu dienesta inspektora ziņojumu, nodokļu dienesta vadība jau vairāk nekā divus gadus ir zinājusi par spiedienu uz opozīcijas organizācijām. Līdz šim gan nav informācijas, ka par šādiem pārkāpumiem būtu zinājuši arī Obamas administrācijas pārstāvji.

Notikušais nodokļu dienestā ir izraisījis pamatīgas ASV prezidenta Baraka Obamas dusmas un pieprasījis, lai šādi notikumi vairs neatkārtotos: „Es esmu izskatījis Finanšu ministrijas uzrauga ziņojumu un atklātie pārkāpumi nav attaisnojami. Amerikāņiem ir tiesības par to būt dusmīgiem, un arī es esmu dusmīgs. Es nepacietīšu šādu uzvedību nevienā no valsts aģentūrām, īpaši nodokļu dienestā. Nav svarīgi, no kādas politiskās partijas tu esi, bet svarīgi ir, lai Iekšējo ienākumu dienests darbotos absolūti godprātīgi.”

Šī skandāla dēļ amatu ir zaudējis Iekšējo ienākumu dienesta vadītāja pienākumu izpildītājs Stīvens Millers, kurš savulaik darbojās kā nodokļu dienesta vadītāja vietnieks. Lai arī par veiktajiem pārkāpumiem viņš zinājis jau pagājušā gada maijā, Kongresa uzraudzības komitejā viņš par to nebija paziņojis Tagad viņam, par spīti atbrīvošanai no amata, jau rīt būs vēlreiz jāsniedz savas liecības Kongresam. Arī Baraks Obama solījis cieši sadarboties ar Kongresu, lai sakārtotu likumdošanu un nepieļautu līdzīgu gadījumu atkārtošanos nākotnē:

„Mūsu administrācijai ir jāpārliecinās, ka mēs darbojamies roku rokā ar Kongresu, lai šo lietu sakārtotu. Visa politiskā spektra pārstāvji uzskata, ka notikušais ir rupjš pārkāpums. Taču labā ziņa, ka tas ir sakārtojams. Un visu interesēs ir sadarboties, lai to izdarītu.”

Republikāņu partijas pārstāvji jau apsūdzējuši Obamas administrāciju iespējami kriminālās darbībās, priekšvēlēšanu cīņas laikā izmantojot savu varu politisko oponentu ierobežošanā. Šeit jāpaskaidro, ka dažādas sabiedriskās organizācijas savu beznodokļu statusu var savienot arī ar politisku darbību. Faktiski runa ir par politiskiem lobijiem, kuri pagājušā gada prezidenta vēlēšanu priekšvakarā varēja aicināt atbalstīt vienu vai otru likumdošanas iniciatīvu, oficiāli gan neaģitējot par kādu no vēlēšanās startējošiem kandidātiem. Kongresa pārstāvju palātas spīkers no Republikāņu partijas Džons Boners pat uzdevis jautājumu – kurš par notikušo sēdēs cietumā?

Vairāki amerikāņu preses izdevumi gan norāda, ka faktiski nodokļu dienestā veiktie pārkāpumi ir aizsākušies laikā, kad dienestu vēl vadīja tā bijušais priekšnieks Duglass Šulmans, kuru amatā iecēla bijušais ASV prezidents Džordžs Bušs jaunākais, kurš pārstāvēja tieši Republikāņu partiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti