Pirmdien Lielbritānijas parlamentā izveidotā Neatkarīgā grupa tagad sastāv jau no 11 biedriem. Astoņiem deputātiem, kuri nedēļas sākumā pameta leiboristu partiju, ir pievienojušās trīs Konservatīvās partijas deputātes: Anna Subrija, Sara Volastona un Heidija Alena.
Subrija paziņoja, ka viņa vairs nevar samierināties ar to, ka Konservatīvo partiju ir pārņēmuši radikāļi.
“Konservatīvo partiju no galvas līdz kājām tagad pārvalda galēji labējais spārns – cilvēku grupa, kas ir noskaņota kategoriski pret Eiropas Savienību. Pēdējo 40 gadu laikā viņi ir spējuši iznīcināt jebkuru partijas līderi. Un tagad viņi ir kļuvuši par partijas esenci,” izteikusies Subrija.
Meja paziņojumā ir izteikusi nožēlu par trīs deputātu aiziešanu un pateicās viņām par darbu. Tomēr politiķes norāda, ka nedz Meja, nedz kāds cits no Konservatīvās partijas vadības neesot mēģinājis viņas apturēt.
Subrija, Volastona un Alena kategoriski iebilst pret Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās. Deputātes atbalsta atkārtota referenduma sarīkošanu. Tāpat viņas mudina pārējos līdzīgi domājošos kolēģus no visām partijām pievienoties Neatkarīgajai grupai.
Šī šķelšanās varētu vēl vairāk sarežģīt Mejas centienus panākt parlamenta atbalstu līgumam par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Trešdienas vakarā Meja devās uz Briseli, lai piedāvātu jaunas idejas Eiropas Komisijas priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram. Tomēr vēl otrdien Junkers bija skeptisks par šīs sarunas iznākumu.
“Es nezinu, ko premjerministre Meja man gatavojas teikt. Un savas domas es paturu pie sevis. Bet godīgi sakot, es neko daudz no šīs tikšanās nesagaidu,” pauda Junkers.
Ir zināms, ka Meja ir atmetusi cerību panākt izstāšanās līguma pārskatīšanu. Tā vietā tagad tiek mēģināts piešķirt lielāku juridisko spēku Junkera un Eiropadomes vadītāja Donalda Tuska iepriekš vēstulē izteiktajam solījumam, ka pašreiz piedāvātais risinājums Īrijas un Ziemeļīrijas robežas jautājumam ir domāts tikai kā garantija, ja pusēm neizdodas atrast labāku risinājumu. Bet nav skaidrs, vai ar to pietiks, lai pārliecinātu skeptiski noskaņotos deputātus britu parlamentā.
Lielbritānija plāno pamest Eiropas Savienību 29. martā.