No amata atkāpjas Lielbritānijas iekšlietu ministre

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

No amata atkāpusies Lielbritānijas iekšlietu ministre Embera Rada, premjeri Terēzu Meju nostādot jaunu grūtību priekšā. Rada atkāpās uz skandālu fona, ka viņa maldinājusi parlamentu par to, ka izvirzīti nelegālo imigrantu izraidīšanas daudzuma mērķi.

No amata atkāpjas Lielbritānijas iekšlietu ministre
00:00 / 02:34
Lejuplādēt
Vienlaikus pret Radu bija vērsta kritika jautājumā par ieceļotājiem no Karību salām, kas uz Lielbritāniju tika uzaicināti pēc Otrā pasaules kara, lai palīdzētu atjaunot valsti – tomēr tagad daļa no viņiem klasificēti kā nelegāli imigranti. Proeiropeiski noskaņotās Radas atkāpšanās ir trieciens premjerei Mejai laikā, kad turpinās “Brexit” sarunas. Līdz brīdim, kad Lielbritānijai jāizstājas no Eiropas Savienības, atlicis mazāk nekā gads.

Lielbritānijas iekšlietu ministre no konservatīvo partijas Embera Rada no amata atkāpās svētdien uz skandālu fona saistībā ar imigrācijas jautājumiem.

Radas atkāpšanos pieprasīja opozīcijā esošie leiboristi, viņu apsūdzot par parlamenta un sabiedrības maldināšanu jautājumā, vai Iekšlietu ministrijai bija izstrādāti un uzstādīti mērķi, cik daudz nelegālo imigrantu būtu jāizraida no Lielbritānijas.

Pagājušajā nedēļā ministre Rada parlamenta komitejā paziņoja, ka valdība nav nelegālo imigrantu izraidīšanas mērķrādītāju. Tomēr vēlāk viņai nācās atzīt, ka atsevišķi ierobežoti “mērķi” tomēr pastāv, vienlaikus sakot, ka viņa par to neesot bijusi informēta.

Svētdien britu izdevums “Guardian” publicēja tā rīcībā nonākušu pērn janvārī rakstītu Radas vēstuli premjerei Terēzai Mejai. Tajā iekšlietu ministre raksta par “ambiciozu, bet izpildāmu” mērķi nākamajos gados - deportēt desmit procentus vai vairāk nelegālo imigrantu.

Pēdējās pāris nedēļas pret Radu arī bija vērsts spiediens saistībā ar skandālu par daļas Karību jūras valstu ieceļotāju atzīšanu par nelegāliem imigrantiem. Viņi uz Lielbritāniju tika uzaicināti 1940. gadu beigās, lai palīdzētu atjaunot valsti pēc Otrā pasaules kara.

Vēl viens vilnis sekoja septiņdesmitajos gados, kad Lielbritānijā bija darbaspēka trūkums. Šiem ieceļotājiem no Karību jūras reģiona tika dota atļauja legāli palikt valstī. Tomēr britu mediji vēstīja, ka tagad daļa klasificēti kā nelegāli imigranti.

Tas tiek saistīts ar 2012.gadā, laikā, kad iekšlietu ministre bija pašreizējā premjere Meja, ieviestajiem jaunajiem imigrācijas likumiem. Saskaņā ar tiem Karību jūras ieceļotājiem un viņu tuviniekiem jāuzrāda dokumenti, kas apliecina viņu tiesības uzturēties Lielbritānijā, bet daudzi no nav varējuši izdarīt. Saskaņā ar mediju vēstīto, tādēļ šiem cilvēkiem atteikta medicīniskā palīdzība, sociālās garantijas un cita veida atbalsts.

Lai vai kā, Radas atkāpšanās ir trieciens premjerei Mejai, un var nest jaunas vēsmas ministru kabineta iekšējā atmosfērā attiecībā uz Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Rada bija viena no visproeiropeiskāk noskaņotajiem valdības locekļiem. “Brexit” sarunas joprojām turpinās, un ir atlicis mazāk nekā gads līdz brīdim, ka Lielbritānijai nākamgad martā jāizstājas no Eiropas Savienības.

Viņas vietā iekšlietu ministra amatā  iecelts pašreizējais kopienu un pašvaldību ministrs Sadžids Džavids. Viņa vecāki ieceļoja Lielbritānijā no Pakistānas pagājušā gadsimta 1960. gados. Džavids kļuvis par pirmo etniskās minoritātes pārstāvi, kurš ieņems Lielbritānijas iekšlietu ministra amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti