Nigērijā masu prāvā tiesās 2300 cilvēkus

Nigērijā 9.oktobrī sāksies masu prāva, kurā tiesas priekšā stāsies vairāk nekā 2300 aizdomās turētie par dalību džihādistu grupējumā "Boko Haram". Šie cilvēki tikuši aizturēti pēdējo astoņu gadu laikā, kopš sākās asiņainais konflikts. Kopš 2009.gada tas prasījis vismaz 20 tūkstošu cilvēku dzīvības, bet vairāk nekā divi ar pusi miljoni zaudējuši mājas. Džihādistu grupējuma "Boko Haram" mērķis ir Nigērijas ziemeļaustrumos nodibināt konservatīvu islāmistu valsti.

Nigērijā masu prāvā tiesās 2300 cilvēkusGints Amoliņš

  Līdz šim tiesas priekšā par saistību ar "Boko Haram" stājušies tikai 13 cilvēki, un tikai deviņi no viņiem notiesāti.

  Šodien divās Nigērijas militārajās bāzes sāksies pirmā nozīmīgā prāva, tiesas priekšā stāsies vairāk nekā 2300 aizdomās turēto. Tomēr ir neatbildēti jautājumi, kā tieši prāva norisināsies. Kaut civilā tiesa, tā notiks militārajās bāzes aiz slēgtām durvīm.

  Medijus nepielaidīs aizbildinoties ar drošības apsvērumiem. Tāpat ir bažas, vai Rietumāfrikas valsts Nigērijas tieslietu sistēma spēs tikt galā ar tik daudzām lietām vienlaikus.

  Liela uzmanība būs pievērsta arī tam, vai aizdomās turētajiem vispār ir jebkāda saistība ar džihādistu grupējumu.

  Cilvēktiesību organizācija "Amnesty International" 2015.gadā ziņoja, ka cīņas ietvaros pret "Boko Haram" patvaļīgi arestēti vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku. Organizācija arī izcēla drausmīgos apstākļus ieslodzījuma vietās, apgalvojot, ka kopš 2011.gada tajās nogalināti vairāk nekā 1000 cilvēku, bet miruši 7000.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti