Nevienojas par pamiera atjaunošanu Sīrijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

ASV pilsētā Ņujorkā bez rezultātiem beigusies starptautiskās Sīrijas atbalsta grupas sanāksme par pamiera atjaunošanu. 

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādīja, ka galvenais šķērslis ir vairāku opozīcijas grupējumu nostāja.

“Mēs turpināsim strādāt, lai panāktu pamiera ievērošanu. Vairāki mani kolēģi uzstāja, ka valdībai jāsper vienpusēji soļi, lai mainītu situāciju,” pastāstīja Lavrovs.

“Tomēr mēs kopā ar sabiedrotajiem uzskatām, ka arī opozīcijas grupējumiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai neļautu “Islāma valsts” un “Al Nusras” grupējumiem izmantot situāciju,” pauda Lavrovs.  

Savukārt otrs krīzes sanāksmes vadītājs, Amerikas Savienoto Valstu valsts sekretārs Džons Kerijs paziņoja, ka galvenais šķērslis ir oficiālās Maskavas nostāja. Lavrovs nav varējis apsolīt, ka Sīrijas valdības armijas lidmašīnas pārtrauks uzlidojumus un pilsētu bombardēšanu.

"Ja krievi nāks atpakaļ pie mums ar konstruktīviem priekšlikumiem, mēs tos uzklausīsim," teica Kerijs. "Mēs jau esam teikuši, ka cilvēkiem ir jāatjauno pārliecība ka mūsu vienošanās ir ticamas. To var panākt tikai pārtraucot bombardēšu. Tikai tā mēs varam virzīties uz priekšu," norādīja ASV valsts sekretārs.

Piektdien notiks jaunas sarunas starp abu lielvalstu pārstāvjiem, un pamieru varēs atjaunot tikai tad, ja Krievijas pārstāvji mainīs savu attieksmi.

Tikmēr prezidentam Bašaram al Asadam lojālās armijas pārstāvji paziņoja, ka tiek uzsākta ofensīva pret nemiernieku ieņemto Alepo pilsētas daļu. Vairākas stundas pirms paziņojuma notika intensīva Alepo bombardēšana, un uzlidojumi izraisīja plašus ugunsgrēkus nemiernieku kontrolētajos pilsētas rajonos.

Starptautiskā Sīrijas atbalsta grupa, kurā ir 23 valstis, tika izveidota, lai censtos panākt pamieru un iespējamu politisku atrisinājumu ilgstošajam pilsoņu karam.

Šonedēļ atsākās intensīva karadarbība, izjūkot 12. septembrī noteiktajam pamieram. Grupas vadītāji – ASV valsts sekretārs Džons Kerijs un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs -  vainoja pretējo pusi kara atsākšanā. Kerijs pieprasīja, lai krievi iegrožo savu sabiedroto Sīrijas diktatoru Bašaru al Asadu, savukārt Lavrovs vēlas, lai Asada pretinieku rindās daži grupējumi no mērenās opozīcijas tiek pārkvalificēti par teroristiem, uz kuriem uguns pārtraukšana neattiektos.

Vašingtona un Maskava arī vaino viena otru humānās palīdzības konvoja sabombardēšanā, kas pirmdien notika pie Alepo pilsētas.

 

Infografika: Sīrijas konflikts – kas, par ko un ar kādu atbalstu karo

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti