Navaļnija līdzgaitnieks: Kremlis baidās no cilvēkiem ielās, opozīcijas mērķis – radīt varai stresu

Pašreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīms baidās no cilvēku iziešanas ielās, un opozīcija pašlaik cenšas radīt varai stresu un diskomfortu, jo stresā cilvēki var pieļaut kļūdas, kas var kļūt par katalizatoru pārmaiņām, LTV raidījumam “1:1” atzina pazīstamākā Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija priekšvēlēšanu štāba vadītājs Leonīds Volkovs.

Volkovs pārliecināts, ka, lai gan Navaļnijam liedza kļūt par prezidenta amata kandidātu, kampaņa pirms vēlēšanām bija veiksmīga, jo tā daudz ko mainīja. Tagad opozīcijai ir štābu tīkls reģionos, desmitiem drosmīgu jauniešu, kas kļuva par spilgtiem līderiem, audzis atbalstītāju skaits.

Turklāt Krievija kampaņas laikā ir kļuvusi ļoti melnbalta – cilvēki nevar vairs palikt malā, viņiem jāieņem pozīcija, jo tagad ļoti spēcīgi ir izgaismojušās pretrunas starp nometnēm – ir tie, kas vēlas, lai prezidents Vladimirs Putins valdītu mūžīgi, un ir tie, kas vēlas, lai tas beigtos.

Volkovs Putina režīma darbību salīdzināja ar “lēni vārītu vardi” – Putins rīkojās gudri, ļoti ilgu laiku ierobežojot pilsoņu brīvības.

“Tagad mēs esam refleksijas un apzināšanās situācijā, un daudzi saprata, cik dziļā alā esam iegājuši, cik daudz pamattiesību mums nav,” klāstīja Volkovs.

Opozīcijas stratēģija pašlaik ir radīt varai stresu un diskomfortu, jo stresa un diskomforta dēļ parasti pieļauj muļķības un kļūdas, “un mēs ceram, ka viena no šīm kļūdām kļūs par katalizatoru nopietnām pārmaiņām”.

Viņš stāstīja, ka pašlaik Krievijā vara baidās tikai no cilvēkiem ielās, tāpēc tā cenšas cilvēkus iebiedēt, piemēram, arestējot nejaušus protestu dalībniekus, lai nodarītu pāri vien dažiem, bet pēc iespējas vairāk dažādu sociālo grupu varētu ar tiem identificēties un domāt - “ja es iešu [piedalīties protestos], ar mani notiks tas pats”.

Šajā iebiedēšanā piedalās arī jaunie kazaki – cilvēki, kuriem nav nekā kopīga ar savulaik robežu apsardzei dibināto organizāciju, kuri tagad kļuvuši par varas atbalstītu, piebarotu pseidospēka struktūru, ko var izmantot netīriem mērķiem, un kurus kontrolē vara.

Volkovs arī sacīja, ka Krievijas opozīcija nejūt Eiropas politiskās elites atbalstu,  Eiropas elite nav gatava atzīt nopietnu problēmu, jo “Krievija bez naftas un gāzes, eksportēja korupciju” milzu apjomos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti