Pasaules panorāma

Uz Polijas-Baltkrievijas robežas situācija arvien saspringta

Pasaules panorāma

Kāpēc cilvēki no Irākas dodas uz Baltkrieviju iekļūšanai ES ?

Migranti ziemu sagaida Baltkrievijas noliktavā

Migranti ziemu sagaida Baltkrievijas noliktavā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Baltkrievijā netālu no robežas ar Poliju joprojām uzturas simtiem un tūkstošiem migrantu, kas kopš pagājušās nedēļas izmitināti kādā loģistikas centrā.

Baltkrievu drošībnieki simtiem migrantu pagājušās nedēļas sākumā no robežas pārvietoja uz netālu esošo loģistikas centru. Tomēr, no meža atvedot arvien jaunus cilvēkus, arī vietas palicis arvien mazāk. Daudziem jāguļ uz grīdas ar segām vai guļammaisos.

Migrantu nometnē pie Baltkrievijas un Polijas robežas meitene rāda savu zīmējumu
Migrantu nometnē pie Baltkrievijas un Polijas robežas meitene rāda savu zīmējumu

“Sākumā, pirmajā dienā, situācija bija laba. Bija trīs ēdienreizes. Bet, no meža ienākot arvien vairāk cilvēku, kļuvis arvien pārbāztāk. Līdz ar to vakar nedabūjām vakariņas, šodien nebija pusdienu. Kļūst ļoti pārpildīts, nav viegli atrast, kur pasēdēt vai pagulēt.

Telefonus grūti uzlādēt. Kopumā situācija te nav laba, bet tas ir daudz labāk, nekā palikt mežā,” stāsta viens no migrantiem.

Lai arī baltkrievu mediji publicējuši kadrus, kuros redzams, kā migrantiem tiek dalīts ēdiens, nedienas ar pārtiku turpinās.

Netālu ir iespēja mobilajās kafejnīcās iegādāties tādus Tuvo Austrumu iedzīvotāju iecienītus ēdienus kā kebabu un šaurmas, tomēr cenas drīz vien tika teju divkāršotas. Tas izraisīja lielu nepamierinātību.

Pirmais sniegs šonedēļ uzsnidzis arī Baltkrievijā. Iestājoties ziemai, grūti prognozēt, kas notiks tālāk.

Daži simti migrantu no Minskas ar lidmašīnu aizvesti atpakaļ uz Irāku, taču Baltkrievijā joprojām palikuši aptuveni 7000 migrantu. Un baltkrievu drošībnieki vairāku desmitu migrantu lielas grupas joprojām ik nakti virzot uz robežu.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu un sola palīdzēt stiprināt ES ārējo robežu.

8. novembrī liela migrantu grupa sapulcējās pie Baltkrievijas robežas ar Poliju, mēģinot iekļūt Eiropas Savienības teritorijā, bet Polija atsakās ielaist šos cilvēkus, jo uzskata, ka viņi ir nevis bēgļi, bet gan "tūristi", kas brīvprātīgi ieradušies Baltkrievijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti