Dienas notikumu apskats

Nosauktas "Lielā Kristapa" nominācijas

Dienas notikumu apskats

Konceptuāli atbalsta veselības apdrošināšanu; likumā varētu iekļaut finanšu garantijas

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ieradies vizītē Maskavā

Maduro meklē atbalstu Maskavā

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ieradies vizītē Maskavā. Tiekoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, Maduro meklē sabiedrotos laikā, kad pret viņu tiek vērsts arvien lielāks starptautiskais spiediens, īpaši no rietumvalstīm.  Pēc Krievijas Maduro dosies arī uz Baltkrieviju un Turciju.  

Maduro, kura vadītajā valstī turpinās politiskā un ekonomiskā krīze, un vienlaikus pieaug spiediens no rietumvalstīm, trešdien, 4.oktobrī, Maskavā ieradās uz konferenci „Krievijas enerģētikas nedēļa”.

Sociālistu prezidenta Maduro valdība šajos augošas starptautiskās izolācija apstākļos paļaujas uz turpmāku Krievijas atbalstu. Tostarp trešdienas vakarā Maduro tiekas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Viens no galvenajiem abu līderu sarunu punktiem ir, kā restrukturizēt ar naftu bagātās Venecuēlas parādu Krievijai. Runa ir par Maskavas aizdevumu Karakasai 2011.gadā, lai Venecuēla no Krievijas varētu nopirkt ieročus, tostarp tankus. Tomēr, strauji krītoties naftas cenām un turpinoties ekonomiskajai krīzei, Venecuēlai atmaksāt parādu bijis izaicinājums. Pērn parāda apjoms bija gandrīz trīs miljardi ASV dolāru.

Maskava gan, liekas, ir radusi veidu, lai arī šajā situācijā balstītu Maduro valdību - caur Krievijas naftas gigantu “Rosņeft”. Tas no Venecuēlas uzpērk arvien vairāk naftas, vienlaikus tai sniedzot aizdevumus.

Pats Maduro trešdien Maskavā teica, ka Venecuēlas parādu Krievijai varētu restrukturizēt, taču uzsvēra, ka galu galā viņa valsts izpildīs visas saistības, ko uzņēmusies.   

Tomēr Maduro vīzītei un sarunām ar Putinu ir svarīgs politisks mērķis – parādīt, ka viņam ir starptautiskie sabiedrotie. No Krievijas Maduro jau ceturtdien ieradīsies vizītē Baltkrievijā, lai tiktos ar augstākajām amatpersonām un pārrunātu divpusējo sadarbību. Pēc tam Maduro tālāk dosies uz Turciju.

Pēdējos mēnešos Venecuēla piedzīvojusi plašus protestus pret valdību. Sadursmēs ar drošības spēkiem bojā gājuši vairāk nekā 120 cilvēki. Opozīcija un protestētāji Maduro sociālistu valdību vaino par smago ekonomisko krīzi, pieprasa viņa atkāpšanos un jaunas vēlēšanas. Maduro prasības noraida, un par notiekošo vaino ārvalstu sazvērestību ar Savienotajām Valstīm priekšgalā.

Vašingtona pret Maduro un viņam pietuvinātajiem pēdējos mēnešos ieviesusi jaunas sankcijas, taču ne attiecībā uz naftas importu. Visvairāk naftas Venecuēla eksportē tieši uz Savienotajām Valstīm. 

Patlaban starp Maduro valdību un opozīcijas pārstāvjiem notiek sarunas par politiskās krīzes izbeigšanu, taču pagaidām nav pazīmju, ka tās varētu novest pie taustāmiem rezultātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti