Londonā sākusies atvadīšanās no karalienes Elizabetes II, cilvēki stāv 5 km garā rindā

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā trešdien svinīgā procesijā karalienes Elizabetes II zārks tika pārvietots uz Vestminsteras zāli. Procesijā piedalījās arī karaliskās ģimenes locekļi, bet ielu malās pulcējās cilvēku pūļi.

Vestminsteras zālē četras dienas ikvienam Londonas iedzīvotājam un pilsētas viesim būs iespēja atvadīties no mūžībā aizgājušās karalienes. Paredzams, ka to izmantos simtiem tūkstošu cilvēku.

Elizabete II ir ievietota slēgtā zārkā, kas novietots uz postamenta. Rinda, kas virzīsies gar zārku, turpināsies 24 stundas diennaktī, līdz pat pirmdienas rītam, pulksten 8.30 pēc Latvijas laika.

Karalienes bēres ir plānotas pirmdien, pulksten 13 pēc Latvijas laika Vestminsteras abatijā.

Lai atvadītos no karalienes, jau izveidojusies rinda, kurā, visticamāk, būs jāgaida daudzas stundas. Ne viens vien, sargājot savu vietu rindā, nakti pavadījis uz ielas.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Britu varasiestāžu sniegtā infofmācija liecina, ka trešdien vakarā rinda bija gandrīz trīs jūdzes (ap 5 km) gara.

Rindā gaidītājiem ir pieejamas labierīcības, un vietējie uzņēmēji, piemēram, kafejnīcas un veikali, jau solījuši pagarināt darba laiku.

Vestminsteras zālē, kur atrodas karalienes zārks, ir aizliegts fotografēt un filmēt, kā arī jārēķinās ar stingrām drošības pārbaudēm.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas karaļnams 8. septembrī paziņoja, ka 96 gadu vecumā mūžībā devusies Lielbritānijas karaliene Elizabete II. Viņa mirusi Balmorālas muižā Skotijā, kur pavadīja mūža pēdējās nedēļas.

Par jauno Lielbritānijas karali Čārlzu III kļuvis Elizabetes II vecākais dēls princis Čārlzs.

Karalienes bēres notiks 19. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti