Panorāma

A. Ulme par mēneša darbu saņēmis prāvu kompensāciju

Panorāma

#LV100

Londonā ieskandina Latvijas simtgadi

Londonā ieskandina Latvijas valsts simtgadi

Londonā Vigmora zālē Latvijas simtgadi ieskandinājušas mūsu klasiskās mūzikas zvaigznes. Tas bija galvenais Latvijas simtgades svinību notikums Londonā.   

Lai iekļūtu īpašajā Latvijas valsts proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā koncertā, pie Vigmora zāles bija sastājusies pat gara rinda. Ieradušies bija ne tikai briti un Anglijā dzīvojošie tautieši, daži klasiskās mūzikas cienītāji bija savlaicīgi iegādājušies biļetes un speciāli atlidojuši no Latvijas.

Koncertā uzstājās māsas Skrides, pianiste Antoņina Suhanova un trio “Palladio”, publika savu atzinību pauda ar vētrainiem aplausiem, liekot māksliniekiem uz skatuves atgriezties vairākkārt.

Sveicienus no britu valdības personīgi nodeva valsts ministrs Martins Kalanans, iesākot apsveikumu labā latviešu valodā.

“Daudz laimes Latvija no britu valdības! Tas ir liels gods man būt šeit un svinēt Latvijas neatkarību, esmu patiesi lepns par lomu, kādu Apvienotā Karaliste spēlējusi neatkarības iegūšanā. Mūs saista vēsturiskās saites daudzu gadu garumā, mēs būsim vienmēr tuvs Latvijas draugs gan tagad, gan nākotnē,” sacīja Martins Kalanans.

Britu parlamenta Aizsardzības komitejas vadītājs Džuliāns Lūiss savukārt norādīja, ka “Baltijas valstu un Apvienotās Karalistes vēsture ir ārkārtīgi cieši savijusies, kopš pašiem Latvijas pirmsākumiem Apvienotā Karaliste un briti daudz iesaistījās”.

“Kad Latvija bija okupēta, briti vienmēr aizstāvēja Baltijas valstu neatkarību. Mēs arī ļoti lepojamies, ka Otrā pasaules kara laikā Baltijas valstis izvēlējās par savu trimdas valdību mītni tieši Londonu. Esam vēl vairāk lepni par to, ka pēc PSRS sabrukuma trimdas valdības kļuva par reālām valdībām, un esmu ļoti priecīgs, ka varu tagad apsveikt Latviju 21. gadsimtā,” sacīja Lūiss.

Sveikt Latviju jubilejā bija ieradušies arī mūsu kaimiņvalstu vēstnieki.

“Esam ļoti priecīgi sveikt Latviju 100 gadu jubilejā. Mums ir fantastiska sadarbība ar jūsu vēstnieci Baibu Braži, mēs, sadarbojoties Latvijai un Lietuvai, veiksmīgi aizstāvam savas intereses Apvienotajā Karalistē. Šovakar mums ir ārkārtīgi paveicies, ka varam baudīt brīnišķīgu latviešu mūziku,” pauda Lietuvas vēstnieks Lielbritānijā Renāts Norkus.

Pieņemšanā pēc koncerta tika dziedāta gan Apvienotās Karalistes, gan Latvijas himna.

“Šajā skaistajā svētku laikā veltu visai Latvijai un visai Latvijas tautai ne tikai daudz laimes, bet arī iedvesmu un atbildību. Atbildību ne tikai pašiem par sevi, bet arī ģimeni un par mūsu valsti. Jo mēs, protams, nevaram deleģēt valsti nevienam citam, mēs nevaram sagaidīt, ka kāda cita valsts par mums rūpēsies. Nē, to darīsim mēs paši kā Latvijas pilsoņi, kā katrs indivīds,” uzsvēra Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže.

Savukārt vijolniece Baiba Skride Latvijai dzimšanas dienā novēlēja “nākotnē daudz, daudz mūzikas, mākslas, daudz ideju, daudz iespēju šīs idejas arī realizēt. Protams, arī visās citās jomās, lai paliktu labāk, lai būtu daudz labākas iespējas gan ārstiem, gan skolotājiem, gan visiem. Man ir tāds lepnums vienmēr, kad redzu latviešus koncertā, ir tāda kopīgas sajūta, un to es novēlētu tiešām nākotnē - turpināt un turēties kopā!”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti