Rīta Panorāma

Ieceļotājiem ASV pieprasa "svaigu" Covid-19 testu

Rīta Panorāma

Intervija ar NMPD direktori Lieni Cipuli

Lietuva pagarina ārkārtas stāvokli Baltkrievijas pierobežā

Lietuva pagarina ārkārtējo stāvokli Baltkrievijas pierobežā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lietuvas parlaments līdz janvāra vidum pagarinājis pastiprinātu ārkārtējo stāvokli pašvaldībās gar Baltkrievijas robežu, kuru izsludināja oficiālās Minskas veicinātās migrācijas krīzes dēļ.

Iepriekš dažādi ierobežojumi bija noteikti piecu kilometru platā pierobežas zonā, bet tagad robežsargiem un citās amatpersonām papildu tiesības būs desmit kilometru zonā gar 670 kilometrus garo robežu.

Tomēr nedaudz mīkstinās transportlīdzekļu pārvietošanās noteikumus šajā teritorijā. Vienlaikus noteikts stingrāks nelegālo migrantu uzraudzības režīms, un tiem būs aizliegts atstāt viņiem ierādīto izmitināšanas vietu teritoriju.

Likumprojektā bija paredzēts ārkārtējo stāvokli noteikt arī Polijas pierobežā, jo kaimiņvalstī imigrācijas krīze ir vēl nopietnāka. Tomēr pret ideju iebilda daudzi deputāti, tai skaitā Seima spīkere, un to no dokumenta svītroja.

Tikmēr iekšlietu ministrijas pārstāvji informēja, ka Baltkrievijā, iespējams, atrodas līdz pat 15 tūkstošiem nelegālo migrantu, un pastāv diezgan liels risks, ka viņus varētu novirzīt uz Lietuvu.

Katru dienu robežsargi novērš vairāk nekā 20 mēģinājumus nelikumīgi šķērsot robežu.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu un sola palīdzēt stiprināt ES ārējo robežu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti