Dienas notikumu apskats

Madara Fridrihsone par nākamā gada valsts budžeta izskatīšanu Saeimā

Dienas notikumu apskats

Satversmes tiesa: Tiesnešu atalgojuma sistēma neatbilst pamatlikumam

Deiviss: Lielbritānijai vienošanās ar ES par pārejas periodu jāpanāk līdz šā gada beigām

Lielbritānijas «Brexit» lietu ministrs: Par pārejas periodu jāvienojas līdz gada beigām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Vienošanās ar Eiropas Savienību (ES) par pārejas periodu ir jāpanāk līdz šī gada beigām, bet par visaptverošu tirdzniecības nolīgumu ar bloku – līdz oficiālajam izstāšanās procesam 2019. gadā, to paziņojis Lielbritānijas "Brexit" lietu ministrs Deivids Deiviss. ES gan nav tik optimistiski noskaņota, uzskatot, ka vajadzēs vairāk laika, lai vienotos par tirdzniecības nolīgumu, kā arī atrisinātu citus jautājumus.

Lielbritānijas "Brexit" lietu ministra Deivids Deiviss trešdien, 25. oktobrī, piedalījās britu likumdevēju komitejā, kas atbildīga par procesiem saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Tajā viņam uzdoti dažādi jautājumi, uz kuriem viņš sniedza savu skatījumu un arī iespējamos termiņus, līdz kuriem būtu jāpanāk vienošanās.

"Brexit" lietu ministrs vairākkārt norādīja, ka vienošanos gan par pāreju, gan izstāšanos ir jāpanāk pēc iespējas ātrāk. "Tas, ko mēs vēlamies darīt, ir panākt pēc iespējas ātrāk vienošanos par pārejas periodu - decembrī vai arī pēc tā, taču pavisam noteikti mēs vēlamies visas sarunas pabeigt līdz 2019. gada marta beigām."

Turklāt, ņemot vērā pašreizējo "Brexit" sarunu norisi, Deiviss ir pārliecināts, ka tagad ir pietiekami izšķirošs moments, lai apspriestu pārejas nosacījumus ar ES.

Deivisa prognozes ir optimistiskas - vienoties par pašiem svarīgākajiem pārejas nosacījumiem varētu līdz nākamā gada pirmajam ceturksnim.

Viņa ierosinājumi paredz, ka Lielbritānija pārejas periodā saglabās tiesības ES uzņēmumiem - līdzīgi, kā tas bijis līdz šim, kā arī nodrošinās muitas vienošanos ievērošanu. Tāpat tiktu saglabāta ES pilsoņu tiesības uz brīvu pārvietošanos Apvienotajā Karalistē, taču cilvēku uzskaites un reģistrēšanās sistēmas būtu citas. Turklāt vismaz sākotnēji tiktu arī saglabāta ES tiesu jurisdikcija Lielbritānijā.

Runājot par brīvās tirdzniecības nolīgumu starp Lielbritāniju un ES, vienošanās par to ir jāpanāk, līdz Apvienotā Karaliste oficiāli izstājas, lai uzreiz pēc tam būtu iespējams abu valstu parlamentiem ratificēt vienošanos.

Savukārt ES galvenais sarunvedējs no Eiropas Komisijas puses - Mišels Barnjē - ir paudis, ka sarunas par brīvās tirdzniecības nolīgumu starp Londonu un Briseli varētu prasīt pat vairākus gadus pēc Lielbritānijas izstāšanās 2019. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti