Lielbritānija palaidusi garām iespēju piedalīties ES plaušu ventilācijas iekārtu iepirkumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lielbritānija ir palaidusi garām iespēju piedalīties Eiropas Savienības (ES) organizētā plaušu ventilācijas iekārtu iepirkumā. Tikmēr labdarības organizācijas brīdina, ka jau tuvāko dienu laikā pārtikas palīdzība var būt nepieciešama miljoniem britu.

Lielbritānija palaidusi garām iespēju piedalīties ES plaušu ventilācijas iekārtu iepirkumā
00:00 / 03:46
Lejuplādēt

Vairāk nekā 14 tūkstoši inficēto un aptuveni 800 Covid-19 upuri - tāda ir jaunākā koronavīrusa statistika Lielbritānijā. Jau kopš slimības izplatības sākuma ir izkristalizējušies dažādi izaicinājumi britu nacionālajai veselības aprūpes sistēmai, taču ar nepieredzētu atsaucību izcēlusies pati britu sabiedrība. Valdības aicinājumam palīdzēt mediķiem ir atsaukušies vairāk nekā 600 tūkstoši brīvprātīgo, starp kuriem ir gan atvaļināti un bijušie mediķi, gan citu profesiju pārstāvji.

Tikmēr Lielbritānijas valdība nonāca pamatīgās kritikas krustugunīs. Dauningstrīta bija spiesta atzīt, ka tai nav izdevies iesaistīties Eiropas Savienības organizētā plaušu ventilēšanas iekārtu iepirkšanas shēmā.

Sākotnēji tika apgalvots, ka Lielbritānija vairs nav daļa no Eiropas Savienības un ka valsts ir sākusi īstenot pati savas darbības. Taču vēlāk valdībai nācās atzīt, ka kļūdas pēc tā vienkārši neesot saņēmusi e-pastu un ir palaidusi garām pieteikšanās termiņu.

Nākotnē gan tikšot apsvērta iespēja piedalīties šādos projektos, vismaz pārejas perioda laikā.

Eiropas Savienība pašlaik cenšas apvienot savus spēkus, lai nepieciešamās iekārtas un medicīniskais aprīkojums tiktu iegādāts organizēti.

Britu valdību kritizējušas arī vairākas vietējās kompānijas, kuras ir solījušas piegādāt vai saražot plaušu ventilācijas aparātus, taču no valdības puses atbildes esot ļoti negribīgas un lēnas.

Kā ziņo izdevums “The Guardian”, atsaucoties uz labdarības pārtikas organizācijām, gadījumā, ja valdība nespers izlēmīgus soļus, jau tuvākajā laikā miljoniem cilvēku var saskarties ar pārtikas trūkumu. Tiek uzsvērts, ka šī krīze ir atklājusi vairākus trūkumus tirdzniecības ķēžu darbībās. Proti, veikali ir atkarīgi no pārtikas piegādēm, kas tiek organizētas konkrētā laikā, un tiem ir grūti tikt galā ar negaidītu pieprasījuma pieaugumu.

Organizācija “Pārtikas fonds” aprēķinājusi, ka pašlaik visvairāk apdraudēto un izolēto personu skaits sasniedz aptuveni 17 miljonus, bet 860 tūkstoši jau ir saskārušies ar pārtikas trūkumu.

Starp visaugstākajam riskam pakļautajām personām ir arī bezpajumtnieki. Pēc premjerministra padomnieces mājokļu jautājumos Luīzes Keisijas ierosinājuma valdība ir aicinājusi visas vietējās varas iestādes parūpēties par to, lai visi bezpajumtnieki patvērumā tiktu nogādāti jau līdz šīs nedēļas beigām.

Noslēgumā vien jāpiebilst, ka koronavīrusa izraisītās krīzes dēļ pašlaik faktiski iesaldētas ir arī Londonas sarunas ar Briseli par Lielbritānijas un Eiropas Savienības attiecībām pēc “Brexit”. Plānotā nākamā sarunu kārta pašlaik ir atcelta, britu puse nav iesniegusi visaptverošu oficiālu tekstu, pie kura varētu strādāt abas puses, turklāt arī sarunu organizēšana ar videokonferenču palīdzību līdz šim ir izrādījusies neiespējama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti