Lielbritānijā naudas atmazgāšanas mēģinājumus novēro milzīgā datu observatorijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Britu informāciju tehnoloģiju speciālisti izveidojuši milzīgu datu observatoriju, ar kuras palīdzību tiek novēroti iespējamie naudas atmazgāšanas mēģinājumi tā sauktajā “tumšajā tīmeklī” - interneta daļā, kur īpaši rūpīgi uzturētas anonimitātes aizsegā notiek dažādas pretlikumīgas darbības. Tāpat observatorija tiek izmantota, lai atvieglotu cilvēku ikdienu.

Uz šī milzu ekrāna britu speciālisti seko līdzi transakcijām internetā, kas notiek ar arvien lielāku popularitāti iegūstošo virtuālo valūtu “Bitcoin”. Lai gan šīs naudas plūsmas izsekošana nav no vieglākajiem uzdevumiem, speciālisti seko līdzi dažādām likumsakarībām, kas varētu liecināt par aizdomīgām virtuālās naudas transakcijām.

Tādējādi mēģināts atklāt, kā tā sauktajā “tumšajā tīmeklī” cilvēki cenšas norēķināties par narkotiku, ieroču un citu pretlikumīgu lietu vai pakalpojumu pirkšanu.

„Iedomājieties, ka mēs pašlaik atrodamies ķīmijas laboratorijā un šīs ir mēģenes, no kurām mēs pārlejam šķidrumus, veicot mērījumus un mēģinot saprast, kas notiks,” stāsta datu centra direktors Marks Kenedijs.

„Mums ir hipotēze par to, kas tas ir, taču mums jāveic eksperimenti, lai saprastu, kā tas strādā. Šeit mums dzīvajā laikā nāk dati par „Bitcoin” transakcijām, un mēs mēģinām pamanīt dažādas strukturālas likumsakarības – kuras no tām ir likumīgas, kuras šaubīgas un kuras varētu būt saistītas ar naudas atmazgāšanu, hakeru uzbrukumiem un tā tālāk,” saka Kenedijs.

Tā sauktais “tumšais tīmeklis” ir interneta daļa, kurā var nokļūt tikai ar speciālu programmatūru, kas visus savienojumus padara anonīmus un grūti izsekojamus.

Tāpēc nav pārsteigums, ka tas atver durvis uz pasauli, kas saistīta ar dažādām radikālām idejām un nelikumībām. Tomēr šajā Lielbritānijas datu centrā speciālā observatorija tiek izmantota ne tikai virtuālo noziedznieku ķeršanai. Tā arī labi noder, lai, piemēram, analizētu cilvēku plūsmas modeļus pasaules lielākajās metropolēs, tādējādi tiek domāts par to, kā padarīt efektīvāku sabiedrisko transportu.

Šeit arī tiek vākti dati par slimnīcu pacientiem, tostarp apkopota viņu ģenētiskā informācija, kas ļauj precīzāk identificēt, kuras zāles viņiem var palīdzēt vislabāk. Daudz kas no šeit redzētā vēl notiek eksperimentālā līmenī, taču šaubu nav – tā ir īsta 21. gadsimta tehnoloģija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti