Lībija ierobežos migrantu glābēju darbu savos teritoriālajos ūdeņos

Lībijas kara flote aizliegusi imigrantu glābēju kuģiem brīvi darboties valsts teritoriālajos ūdeņos. Tripole uzskata, ka vairāku nevalstisko organizāciju kuģi Vidusjūrā veic neatļautas darbības.

Flotes pārstāvis Aijoubs Kuasems paziņoja, ka nevienam ārvalstu kuģim nav tiesības iebraukt meklēšanas un glābšanas zonā bez Lībijas varas iestāžu atļaujas. Valsts vēlas sūtīt skaidru signālu visiem Lībijas suverenitātes pārkāpējiem un personām, kuras nerespektē krasta apsardzi un floti.

Viņš uzsvēra, ka lēmums galvenokārt vērsts pret nevalstiskajām organizācijām, kas izliekas, ka vēlas glābt nelegālos imigrantus.

Savukārt Tripoles jūras kara flotes bāzes komandieris pavēstīja, ka ir oficiāli izveidota meklēšanas un glābšanas zona, tomēr nesniedza precīzu informāciju par tās platību.

Jau vēstīts, ka arī oficiālā Roma paziņoja par vēlmi stigrāk kontrolēt imigrantu glābēju kuģus Vidusjūrā. Itālijas varas iestādes pagājušajā nedēļā pat konfiscēja Vācijas nevalstiskās organizācijas “Jugend Rettet” kuģi, jo bija aizdomas, ka tas izmantots cilvēku kontrabandai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti