Krievija piedāvā ASV apspriest ieslodzīto apmaiņu

Krievija piektdien paziņoja, ka ir gatava ar Vašingtonu prezidentu līmenī apspriest ieslodzīto apmaiņu. Šāds priekšlikums izskanējis dienu pēc tam, kad Krievijas tiesa piesprieda deviņu gadu cietumsodu ASV basketbolistei Britnijai Grainerei, atzīstot viņu par vainīgu narkotiku kontrabandā.

Neraugoties uz spriedzi, kas pieaugusi starp Krieviju un ASV kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, abas puses, šķiet, pietuvojas jaunai gūstekņu apmaiņai.

Baltais nams mudinājis Krieviju pieņemt tās piedāvāto vienošanos par Graineres un bijušā ASV jūras kājnieka Pola Vīlana atbrīvošanu, kuram Krievijā tika piespriests 16 gadu cietumsods saistībā ar apsūdzībām spiegošanā.

ASV mediji vēsta, ka Krievijas mērķis esot izpestīt no ASV cietuma ar Krievijas specdienestiem saistīto ieroču tirgoni Viktoru Butu, kuram par ieroču kontrabandu piespriests 25 gadu cietumsods.

CNN ziņoja, ka Krievija vēlas, lai ieslodzīto apmaiņas darījumā tiktu iekļauts arī Krievijas specdienestu aģents Vadims Krasikovs. Pašlaik viņš ir ieslodzīts Vācijas cietumā, kur izcieš piespriesto mūža ieslodzījumu par čečenu aktīvista Zelimhana Hangošvili slepkavību Berlīnē 2019. gadā. Šāds darījums gan tiek uzskatīts par maz ticamu, jo tādā gadījumā būtu jāiesaista arī Vācijas valdība.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs piektdien paziņoja, ka Maskava vēlas apspriest ielsodzīto apmaiņas jautājumu, bet ar nosacījumu, ka sarunas notiek tikai starp Kremļa saimnieku Vladimiru Putinu un ASV prezidentu Džo Baidenu. Lavrovs apliecināja, ka saziņas kanāls starp abu valstu vadītājiem joprojām darbojas.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, kurš pagājušajā piektdienā runāja ar Lavrovu par apmaiņu, sacīja, ka Vašingtona turpinās sarunas ar Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti