Panorāma

Ziemassvētku tirdziņi Eiropā

Panorāma

Jauniešu koris «Balsis» dzied Ziemassvētkos

Ziemassvētkos iepazīstina ar latviešu tradīcijām

Korbijas apkārtnes bērniem rīko Ziemassvētku eglīti latviešu stilā

Britu bērniem Ziemassvētku pasākumos nav ierasts iet rotaļās un, saņemot dāvanas, skaitīt dzejolīšus, tādēļ mūsu tautiešiem nākas rīkot savas „eglītes”, lai iepazīstinātu bērnus ar latviešu tradīcijām. Deinsholmas kopienas centrā, ko latviski varētu dēvēt par kultūras namu, Ziemassvētku eglīte latviešu bērniem tika rīkota pirmoreiz. Korbijas apkārtnē dzīvo daudz latviešu ģimeņu, tādēļ atsaucība bija liela, uz eglīti ieradās vairāk nekā 70 svinētgribētāju, līdzi ņemot labu garastāvokli un nelielu cienastu.

“Pārsvarā mēs ar manu komandu organizējam Jāņu festivālu, lielāko ārpus Latvijas, bet šoreiz, tākā man ir maza meitiņa, es nolēmu, ka ir jāuztaisa tāds mīļš, sirsnīgs pasākums manas pilsētas bērniem,” stāstīja pasākuma organizatore Vera Antipova.

“Es domāju laikam par to, kā mums bija, kad mēs bijām jauni un mazi, kad mēs bijām Latvijā. Tas ir tas, pēc kā cilvēki šeit ilgojas, tas ir tas, kas jāparāda mūsu nākamajām paaudzēm, mūsu bērniem. Latviešu eglīte latviešu bērniem latviešu stilā,” sacīja Antipova.

“Ļoti jauki, ka Korbijā ir tāda iespēja tieši latviešu bērniem mazliet izbaudīt kaut ko no Ziemassvētkiem, tieši latviešu tradīcijas, latviešu dziesmas. Jo, tā kā mēs visi ejam bērnudārzā, bērniem ir tomēr vairāk tā angļu valoda...” atzina māmiņa Dane Mažone.

Bet kas gan būtu svētku eglīte bez priekšnesumiem.

“Vecāki un bērni grib Ziemassvētkus un dzirdēt latviešu dziesmiņas un latviešu rotaļas, lai būtu kāda saikne ar savu dzimteni,” sacīja mūzikas skolotāja Aija Grabuste.

Lai bērni nāktu uz mēģinājumiem, tika izmantota kāda īpaša viltība – katru reizi mēģinājuma dalībnieki dabūja šokolādi.

“Viņi jau pāris nedēļu kā gatavojas šiem svētkiem, bija mēģinājumi, dziedāja un gatavojās, tā ka tas nav tā pēkšņi un tikai šorīt no rīta..” stāstīja vecmāmiņa Inga Miķelsone.

Bērnus apciemoja arī Salatētis ar dāvanu maisu.

“Mēs mēģinām kaut kā to latviskumu iesaistīt, lai arī angļu bērni zinātu, kā tas ir – rotaļāties. Ko vispār Ziemassvētki nozīmē, ne tikai dāvanas, dāvanas. Galvenais ir kopābūšana un mīlestība. Kas nezina, kas ir rotaļa, var teikt - tā ir deja, un viņi iesaistās, viss notiek,” stāstīja Salatētis Ronalds Žuņa.

Britiem nav ierasts pasniegt dāvanas Ziemassvētku vakarā, bet gan nākamajā rītā.

Anglijā Ziemassvētkos sniega nav, tādēļ nācās izlīdzēties ar sniega pūtēju. Sajūsmā bija gan lieli, gan mazi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt