Kontes valdība Itālijā, visticamāk, kritīs; neuzticības balsojuma datums joprojām nav zināms

Itālijas Senāta deputāti otrdienas vakarā plāno izlemt par datumu, kad notiks neuzticības balsojums Džuzepes Kontes vadītajai valdībai. Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni, kurš vada koalīcijas sastāvā esošo partiju "Līga", paziņoja, ka vairs nevar turpināt darbu pašreizējā valdībā. Tādēļ, visticamāk, rudenī tiks sasauktas ārkārtas parlamenta vēlēšanas.

Itālijas Senāta frakciju pārstāvji pirmdien nav varējuši vienoties par to, kad būtu jānotiek neuzticības balsojumam Džuzepes Kontes vadītajai valdībai. Tādēļ otrdienas vakarā uz sēdi būs jāsanāk visiem Senāta deputātiem, lai vienotos par turpmāko rīcību.

Kontes valdība Itālijā, visticamāk, kritīs; neuzticības balsojuma datums joprojām nav zināmsArtjoms Konohovs

  Vairums frakciju, tostarp valdības sastāvā esošā "Piecu zvaigžņu kustība", vēlas, lai balsojums notiktu 20. augustā. Turpretī otra līdzšinējās koalīcijas partija - "Līga", ko vada iekšlietu ministrs Mateo Salvīni, kā arī vēl divas partijas uzstāj, ka neuzticības balsojumam ir jānotiek jau šonedēļ.

  Kā zināms, Salvīni aizvadītajā nedēļā paziņoja, ka ir zaudējis jebkādu uzticību saviem koalīcijas partneriem un tādēļ vairs nevar turpināt kopā ar viņiem strādāt. Līdz ar to, balsojuma iznākums jau pašlaik lielā mērā ir izšķirts – Kontes valdība, visticamāk, kritīs.

  Tālākais būs Itālijas prezidenta Serdžio Matarellas rokās. Viņš var sasaukt ārkārtas vēlēšanas jau šā gada oktobrī vai arī dot pašreizējā parlamenta partijām iespēju vienoties par alternatīvu koalīciju, kas izveidotu pagaidu valdību.

  Ideju par pagaidu valdību atbalsta daļa no šobrīd opozīcijā esošās Demokrātiskās partijas, tostarp tās bijušais līderis Mateo Renci, kuram partijā joprojām ir liela ietekme. Bet "Piecu zvaigžņu kustība" apgalvo, ka negrasās sēsties ar Renci pie sarunu galda.

  Piecu zvaigžņu kustības līderis Luidži Di Maio video uzrunā apvainoja Salvīni nodevībā. Viņš apgalvo, ka "Līga" ir nolēmusi pagriezt muguru ne tikai pret valdību, bet arī pret Itālijas iedzīvotāju problēmām.

  Baumas un spekulācijas par Itālijas valdības stabilitāti virmoja jau vairākus mēnešus. Daudzi ir pārliecināti, ka Salvīni mēģina izmantot savu pašreizējo popularitāti vēlētāju vidū, lai kļūtu par nākamo Itālijas premjeru.

  Partiju reitingi parāda, ka pēc ārkārtas vēlēšanām “Līga” varētu izveidot valdību ar Silvio Berluskoni partiju “Forza Italia” un galēji labējo partiju “Itālijas brāļi”. Šādā gadījumā vara vienā no lielākajām Eiropas ekonomikām nokļūtu galēji labējo spēku rokās, kas daudziem rada satraukumu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti