Kijevas vēstures muzeja vadītāja: Muzeja fondi, šķiet, uzbrukumā nav cietuši

Šonakt Kijevā protestētāji ieņēmuši Ukrainas namu, kura atradās arī Kijevas vēstures muzejs. Tā vadītāja Ludmila Surgaja stāsta, ka durvis ir uzlauztas, bet muzeja fondi, šķiet, nav bojāti vai nozagti.

Mēs atradām uzlauztas durvis uz divām fondu glabāšanas telpām un uzlauztas durvis, kas ved uz rezerves izeju vienā no fondu glabātuvēm. Muzejā ieradāmies pēc notikušā, jo naktī, protams, nevienam negribējās riskēt,” stāsta Surgaja.

Muzeja vadītāja norāda, ka pagaidām nav zināms, vai kaut kas ir bojāts vai pazudis.

Vizuāli viss šķiet kārtībā, plombas dažām kastēm ir norautas, bet pazudis, liekas, nekas nav. Aizzīmogotās kastes, kas atradās koridorā nav aiztiktas,” konstatē Surgaja.

Kā iepriekš vēstīts, naktī uz svētdienu stratēģiski nozīmīgo Ukrainas namu ieņēma opozīcijas aktīvisti, kuri devās uzbrukumā ēkā esošajiem Iekšlietu ministrijas spēkiem, izmantojot Molotova kokteiļus. Varas pārstāvji atbildēja viņiem ar gaismas trokšņa granātām, taču beigās viņiem nācies pamest ēku.

Kā vēstīja Latvijas Radio 4 korespondents Kijevā Aleksejs Gusevs, visticamāk, ēkā tiks iekārtots medpunkts un jauns opozīcijas preses centrs.

Iepriekš jau vēstīts, ka Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs sestdien, 25.janvārī, tiekoties ar opozīcijas līderiem, piedāvājis premjerministra amatu partijas "Batkivščina" līderim Arsēnijam Jaceņukam, bet vicepremjera amatu - partijas "Udar" dibinātājam Vitālijam Kļičko.

Tikšanās ilga vairāk nekā trīs stundas. Pēc tikšanās opozīcijas līderi paziņoja, ka opozīcija turpinās cīņu. Naktī uz svētdienu sadursmes turpinājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti