Kijeva: Ar Harkovas sprādzienu saistītie teroristi saņēmuši ieročus Krievijā

Ukrainas Drošības dienests paziņojis, ka ir aizturēti vairāki ar sprādzienu Harkovā saistītie cilvēki, kuri arī esot gatavojuši citus terora aktus un kuru rīcībā bija no Krievijas saņemti ieroči, ziņo Krievijas neatkarīgais televīzijas  kanāls „Doždj”.

Drošības dienesta vadītāja padomnieks Markijans Lubkivskis paziņojis, ka Harkovā gatavoti vairāki terora akti. Pretizlūkošanas dienestam izdevies novērst kādu terora aktu,  kuru gatavoja organizācija „Harkovas partizāni”.  

Četri cilvēki aizturēti brīdī, kad viņi gatavojās no reaktīvā kājnieku ugunsmetēja „Šmiļ” apšaudīt klubu, kurā bieži pulcējas ukraiņu karavīri un brīvprātīgie, kā arī tirdzniecības centru. Esot plānoti arī citi  diversijas un terora akti.  

Ukrainas drošības dienests norāda, ka izņemtais „Šmiļ” ražots Krievijā un saskaņā ar aizturēto liecībām, ir saņemts Belgorodā – Krievijas teritorijā, aptuveni 40 kilometrus no Ukrainas robežas.  

Savukārt Ukrainas Drošības padomes Harkovas apgabala pārvaldes vadītājs Aleksandrs Pivovars žurnālistiem pastāstījis, ka ir aizturēti četri ukraiņi, kuri gatavojuši uzbrukumu vienam no brīvprātīgo centriem. Arī viņi esot atzinušies, ka gatavojuši terora aktu vienā no Harkovas tirdzniecības centriem.   

Harkovā sākta pretterorisma operācija.  

Svētdien Ukrainas pilsētā Harkovā patriotiskā miera marša laikā nograndis sprādziens. Pilsētas prokuratūra ziņo par trīs bojāgājušajiem un desmit ievainotajiem.

Harkova ir Ukrainas otra lielākā pilsēta. Tā atrodas valsts ziemeļos, salīdzinoši netālu no robežas ar Krieviju. Sprādziens tur ir noticis ap pulksten vieniem pēcpusdienā, kad Maidana piemiņas akcijas dalībnieki bija sastājušies kolonnā, lai dotos uz pilsētas centru.  Sprādziens nograndis brīdī, kad gājiens bija pavirzījies vien 100 metrus.  Laukumā bija plānots ari pieminēt Austrumkrainā bojāgājušos karavīrus.

Pēc sprādziena vairāki cilvēki smagā stāvoklī atrodas slimnīcās. Harkovas prokuratūra norāda, ka spridzeklis ir bijis piepildīts ar trotilu un armatūras atgriezumiem. Tas atradās kādā maisā, kas tika ieraksts sniega kupenā uz ielas, blakus gājiena maršrutam. Ukrainas Drošības dienests jau ir paziņojis, ka ir aizturēti vairāki cilvēki, kuri varētu būt saistīti ar šo noziegumu.

Karš Ukrainā ilgst jau gandrīz gadu. Pērn martā Krievija anektēja Krimu, bet aprīlī tās atbalstītie kaujinieki izvērsa kaujas Austrumukrainā. Pēdējās nedēļās kaujas bijušas jo sevišķi sīvas, frontes līniju pakāpeniski virzot uz rietumu pusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti