Katalonijas neatkarības atbalstītāji Barselonā sarīko nemierus

Katalonijas neatkarības atbalstītāji Barselonā sarīkojuši plašas protesta  akcijas, kas pārauga vardarbīgos nemieros. To formālais iemesls bija divu slaveno futbola klubu “Real Madrid” un “Barcelona” spēle.  

Sporta pasākums sākotnēji bija plānots 26. oktobrī, bet to atlika protestu dēļ. Arī pirms trešdienas spēles provinces neatkarības atbalstītāji aicināja pulcēties atkārtoti un atgādināt par katalāņu interesēm.

Spānijas mediji vēstīja, ka pati sacīkste noritēja bez būtiskiem starpgadījumiem, bet nemieri izcēlās ārpus stadiona. Protestētāji ielas vidū sāka būvēt barikādes, bet vēlāk dedzināja atkritumu tvertnes.

Pēc policijas ierašanās sākās sadursmes, kurās cieta vismaz 12 cilvēki. Varas iestādes ziņoja, ka arestēti deviņi nekārtību cēlēji.

Tikmēr Spānijas pašreizējais premjerministrs Pedro Sančess šonedēļ piekritis tikties ar neatkarību atbalstošo Katalonijas reģionālās valdības vadītāju Kimu Torru. Tiesa, tā priekšnoteikums ir katalāņu deputātu atbalsts uzticības balsojumā jaunajai valdībai. Sociālistu līderis arī paudis gatavību rast risinājumu politiskai krīzei.

KONTEKSTS: 

Katalonijas valdība 2017. gada oktobrī sarīkoja neatkarības referendumu par spīti Spānijas valdības aizliegumam un tiesu atzinumam, ka tas ir pretrunā konstitūcijai. Vēlāk oktobrī Katalonijas parlaments pasludināja neatkarību, uz ko Madride atbildēja, ieviešot tiešo pārvaldi pār autonomo reģionu un atlaižot tā brīža Katalonijas premjera Karlesa Pudždemona valdību. Viņš devās trimdā uz Beļģiju. Baidoties no aresta, Spāniju pametuši arī citi neatkarības kustības līderi, bet vairāki atrodas ieslodzījumā. 2017. gada decembrī sarīkotajās Katalonijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās vairākumu saglabāja partijas, kas iestājas par reģiona neatkarību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti