Kādā draudzē Somijā uz dievkalpojumu ļauts nākt ar suņiem

Somijā baznīcu draudzēs šobrīd brīvāk tiek runāts par cilvēka garīgām vajadzībām. Pie tām pieskaitāma arī mīlestība pret dzīvniekiem. Cilvēki nevēlas atstāt mājās četrkājainos draugus, piemēram, brīvdienās, kad ceļš ved uz baznīcu.

Dievkalpojumā, kur sastopas purns ar purnu, ir atļauts riet, skriet un dauzīties. Helsinkos Oulunkiles baznīcas sētā lietainā svētdienas vakarā trokšņo putni un notiek dievkalpojums, uz kuru aicināti cilvēki ar suņiem.

Mācītāja Anita Ahtiainena stāsta, kā viņai radusies ideja organizēt svētbrīžus cilvēkiem, kas nevēlas suņus atstāt vienus pašus mājās: “Man ir suns, garspalvains taksītis Alpi, un viņam ļoti nepatīk palikt mājās vienam. Tad viņš nepārtraukti rej, tādēļ mēģinu viņu vienmēr ņemt visur līdzi. Katru svētdienu pulksten desmitos no rīta, kad manā baznīcā sākas dievkalpojums, man ar smagu sirdi nākas atstāt rejošo Alpi mājās. Es bieži esmu domājusi, kāpēc mums nav tādas vietas, kur uz dievkalpojumu varētu nākt kopā ar suni.”

Ikdienā Anita strādā draudzēs ar bērniem saistītos projektos. Viņa ierosinājusi savas baznīcas draudzes mācītājai, ka dievaklpojumu cilvēkiem ar suņiem varētu noturēt turpat baznīcas sētā zem klajas debess. Un Anita saņēmusi atļauju organizēt un novadīt dievkalpojumus.

Aprīlī notikuši četri dievkalpojumi, un apmeklētāju skaits pieaudzis katru reizi. Pateicību un atbalsta vēstules mācītāja saņēmusi ne tikai no suņu īpašniekiem, bet arī no saviem kolēģiem Somijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Uz jautājumu, vai dievkalpojums cilvēkiem ar suņiem ir jauna nodaļa stāstā par iecietību somu baznīcās, Anita atbild: “Tā tas kaut kādā ziņā ir, bet no otra puses – mīlestībā pret dzīvniekiem, mīlestībā pret dabu nekad nav bijis nekādu teoloģisku pretrunu. Tas, ka suns nevar nākt iekšā baznīcā, ir saistīts ar vienkāršu faktu, ka ne visi cilvēki var uzturēties suņu tuvumā.”

Turklāt uz dievkalpojumu ar suņiem atnāca arī tādi cilvēki, kas uz baznīcu nāk ļoti reti vai agrāk vispār nebija nākuši. Šos dievkalpojumu viņi uzskatīja par vieglu veidu un piemērotu brīdi, kad pievienoties.

Dievkalpojumi cilvēkiem ar suņiem turpināsies nākošā gada vasarā, taču jau šoruden Svētā Franciska dienā Helsinku dzīvnieku kapsētā notiks aizlūgums par dzīvniekiem. Mācītāja Anita Ahtiainena ir gan organizējusi, gan piedalījusies mājdzīvnieku svētīšanā. Cilvēka labākos draugus un četrkājainos ģimenes locekļus Helsinkos baznīcā svētīs īsi pirms Ziemassvētkiem, tad mīļi gaidīti būs arī kaķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti