Japānā būvēs pasaulē pirmo bambusa elektrostaciju

Japānas kompānija “Fujisaki Electric Co.” plāno uzbūvēt pasaulē pirmo elektrostaciju, kura enerģiju ražos, dedzinot bambusu.

Stacijas būvēšana sāksies nākamgad, bet darbu tā uzsāks 2017.gadā.  

Kompānija ziņo, ka stacijas jauda būs pietiekama, lai nodrošinātu ar elektroenerģiju aptuveni 4800 mājsaimniecības. Elektrostacijas izbūvei uzņēmums plāno tērēt aptuveni 19,4 miljonus dolāru, ziņo “Interfax”, atsaucoties uz Japānas medijiem.

Atsevišķi bambusa veidi ir iekļauti Ginesa rekordu grāmatā kā visātrāk augošie augi, diennakts laikā tie spēj izaugt pat par 75 centimetriem. Turklāt bambusa audzēšanas izmaksas ir salīdzinoši zemas, un tas spēj augt gandrīz jebkādos apstākļos.  

Tiesa, bambusa dedzināšanā ir viena problēma - pēc sadegšanas paliek lieli cieti gabali, kas līdzinās oglēm un kas piesārņo krāsnis un traucē to darbību. Lai uzbūvēti jauno staciju “Fujisaki Electric Co.” nāksies tikt galā ar šo problēmu.  

Pēc cunami izraisītās avārijas atomelektrostacijā “Fukušima – 1” Japānā pievērš īpašu uzmanību alternatīvo enerģijas avotu attīstībai,  piemēram, nesen valstī sāka darbu pasaulē lielākā saules enerģijas elektrostacija, bet drīzumā Fukušimā plāno palaist peldošo vēja ģeneratoru, kas kļūs par daļu no pasaules lielākās peldošās elektrostacijas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti