Izraēlas premjeram viens no pirmajiem zaudējumiem parlamentā

Izraēlas premjerministrs Naftali Benets cietis vienu no pirmajām sakāvēm parlamentā. Deputāti atteikušies pagarināt likumu, kas liedz piešķirt Izraēlas pilsonību vai uzturēšanās tiesības palestīniešiem no Rietumkrasta un Gazas sektora, kuri ir precējušies ar Izraēlas pilsoņiem.

Aizliegums pirmo reizi tika ieviests 2003. gadā otrās palestīniešu sacelšanās laikā, aizbildinoties ar drošības apsvērumiem. Taču šī likuma pretinieki uzskata, ka noteikumi ir diskriminējoši pret Izraēlas arābu kopienu.

Naftali Benets ir kaismīgs reliģiskais nacionālists, un šī likuma noraidīšana iezīmē plaisas viņa trauslajā koalīcijā, kurā ir apvienojušās astoņas ideoloģiski atšķirīgas partijas.

Premjeram likuma pagarināšanai nebija izdevies panākt arī bijušā premjera Benjamina Netanjahu atbalstu.

Benets bija vērsies pie palīdzības pie Netanjahu, kurš neslēpj vēlmi atgūt premjera amatu. Taču ekspremjers saviem “Likud” partijas biedriem esot pieminējis, ka pašreizējās valdības gāšana ir svarīgāka par minētā likuma pagarināšanu.

Komentētāji norāda, ka gandrīz 20 gadus pastāvošo ierobežojumu atcelšanu var uzskatīt par daļēju palestīniešu uzvaru, jo tagad aptuveni 15 000 cilvēku varētu rasties iespēja iegūt vismaz pārvietošanās vai uzturēšanās atļauju Izraēlā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti