Horvātijā norisināsies parlamenta vēlēšanas

Horvātijā šodien norisināsies parlamenta vēlēšanas. Sīva cīņa gaidāma starp divām partijām – valdošo konservatīvo “Horvātijas Demokrātisko savienību” un sociāldemokrātu vadīto “Restartē Koalīciju”. Ņemot vērā to, ka neviena no partijām, visticamāk, negūs pārliecinošu vairākumu, dziedātāja Miroslava Škoro jaunā labējā partija, kurai tiek prognozēta trešā vieta, varētu spēlēt lielu lomu jaunās valdības veidošanā.

Horvātijā norisināsies parlamenta vēlēšanasRihards Plūme

  Teju 4 miljoni Horvātijas iedzīvotāju šodien ievēlēs 151 parlamenta locekli. Horvātijas pilsoņi savu favorītu varēs izvēlēties no 192 partiju, koalīciju un individuālo kandidātu sarakstiem 12 vēlēšanu apgabalos. Galvenā cīņa paredzama starp pašreizējā premjera Andreja Plenkoviča konservatīvo “Horvātijas Demokrātisko savienību” un sociāldemokrāta Davora Bernardiča vadīto “Restartē Koalīciju”. Tomēr uzmanību būtu jāpievērš arī Horvātijā populārajam dziedātājam un biznesmenim Miroslavam Škoro, kurš politikā pirmo reizi parādījās decembrī notikušajā prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā.

  Lai gan viņa partija “Tēvzemes kustība”, visticamāk, iegūs trešo vietu, tā varētu spēlēt lielu lomu valdības veidošanā. Šīs vēlēšanas, kas sākotnēji tika plānotas jau pērn rudenī, tiks aizvadītas saspringtākā gaisotnē, jo koronavīruss joprojām ir klātesošs. Līdz šim valstī inficējušies vairāk nekā 3000 cilvēku, bet vairāk nekā 100 miruši. Vēlēšanu komisija norādījusi, ka pacienti, kas ir slimi ar Covid-19, vēlēšanās nevar balsot, savukārt pilsoņi, kuri atrodas pašizolācijā, bet nav slimi ar Covid-19, var balsot no mājām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti