Gutērešs aicina risināt Tuvo Austrumu konfliktu un Korejas kodolkrīzi

Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs par galvenajiem šā gada izaicinājumiem nodēvējis Tuvo Austrumu konflikta noregulējumu un kodolkara draudus Korejas pussalā.

Viņš arī norādīja, ka klimata izmaiņas norit straujāk, nekā bija paredzēts.   

“Es esmu nobažījies par ieilgušajiem konfliktiem un terorisma draudiem. Mums jāpārcērt Gordija mezgls Tuvajos Austrumos un jānovērš kodolkatastrofa Korejas pussalā. Arī klimata pārmaiņas norit straujāk, nekā paredzēts. Nevienlīdzība un nacionālisms pieaug, bet uzticība un solidaritāte samazinās,” sacīja Gutērrešs.

ANO ģenerālsekretārs īpaši uzsvēra, ka karu Korejas pussalā iespējams novērst, taču runāt par mieru reģionā vēl ir pāragri. Nepieciešams nopietns miera process, kas ļautu novērst kodoldraudus.

Gutērrešs arī pauda cerību, ka Amerikas Savienotās Valstis mainīs lēmumu par finansējuma samazināšanu ANO organizācijai, kas sniedz palīdzību palestīniešu bēgļiem. Jau iepriekš viņš norādīja, ka Palīdzības un darbu aģentūra nav palestīniešu institūcija. Ja tā nespēs sniegt svarīgos pakalpojumus un ārkārtas atbalstu, tas radīs nopietnas problēmas daudzviet pasaulē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti