Greste un viņa kolēģi pārsūdz Ēģiptes tiesas spriedumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ēģiptē uz septiņiem gadiem cietumā notiesātais latviešu izcelsmes Austrālijas žurnālists Pēteris Greste un viņa kolēģi -  „Al Jazeera” producents Baheram Mohamedam un "Al Jazeera English" Kairas biroja vadītās Ēģiptes un Kanādas dubultpilsonis Mohameds Fadels Fahmi pārsūdzēja tiesas spriedumu, vēsta Austrālijas masu mediji. 

 

„Al Jazeera” paziņojumā medijiem pavēstīja, ka  tās juristi iesnieguši apelāciju.

Tagad lietu izskatīs Kasācijas tiesa, kas izvērtēs pamatojumu apelācijas lietai. Noklausīšanās datums vēl nav nozīmēts. Apelācijas pamatojumā norādīts uz pārkāpumiem aresta procedūrā un to, ka tiesā iesniegtie apsūdzības pierādījumi nebija saistīti ar pašu apsūdzības būtību.

„Mēs neapstāsimies šajos centienos, kamēr viņi [notiesātie žurnālisti] atkal  nebūs kopā ar savām ģimenēm, atpakaļ darbā, ko viņi mīl,” norādīts „Al Jazeera” paziņojumā.

Savukārt Austrālijas premjers Tonijs Abots vietējiem medijiem norādījis, ka vēlas, lai Gresti un viņa kolēģus atbrīvotu pēc iespējas ātrāk, jo, „cik man zināms, viņi vienkārši darīja savu darbu”.

Telekanāla "Al Jazeera” angliskās versijas rīkotājdirektors Als Enstijs paudis pārliecību, ka pārsūdzība atklās pieļautās kļūdas un notiesātie tiks attaisnoti.

Jaunais Ēģiptes prezidents Abdelfatahs al Sisi atzinis, ka Gresti pēc aizturēšanas būtu vajadzējis izraidīt, nevis tiesāt, taču atteicās žurnālistu pēc rietumvalstu lūguma apžēlot.

Jau ziņots, ka Ēģiptes tiesa piesprieda cietumsodus Kataras telekompānijas "Al Jazeera" žurnālistiem, kuri bija apsūdzēti aizliegtās islāmistu kustības "Musulmaņu brālība" atbalstīšanā.

Grestem un Fahmi piespriests septiņu gadu cietumsods, bet producentam Baheram Mohamedam - divi cietumsodi ar septiņu un trīs gadu termiņiem, kopā desmit gadi. Trīs gadu cietumsods Mohamedam piespriests par neatļautu munīcijas glabāšanu, lai gan pēc "Al Jazeera" sniegtās informācijas, šī apsūdzība viņam izvirzīta, jo pie viņa atrasta patronas čaulīte, kuru viņš paņēmis protestu vietā kā suvenīru.

Greste, Fahmi un Mohameds, kuri tika aizturēti decembrī Kairā, savu vainu tiesā neatzina. Viņi uzsvēra, ka godprātīgi darījuši žurnālista darbu un noraidīja apsūdzības, ka būtu safabricējuši materiālus ar nolūku graut Ēģiptes nacionālo drošību un radīt iespaidu, ka valsts ir uz pilsoņu kara sliekšņa.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti