Gandrīz 36 miljoni cilvēku pasaulē dzīvo verdzībā

Gandrīz 36 miljoni iedzīvotāju pasaulē dzīvo verdzībā, aplēsts „Walk Free Foundation” ikgadējā indeksā. Aptuveni 2300 no šiem cilvēkiem dzīvo Latvijā.

Pārskatā bija aplūkotas 167 valstis, taču lielākā daļa – 61% jeb 22 miljonu vergi ir sastopami vien piecās valstīs – Indijā, Ķīnā, Pakistānā, Uzbekistānā un Krievijā. Vislielākais vergu skaits ir Indijā – 14,29 miljoni indiešu ikdienā ir vergi.

Verdzība šī pētījuma ietvaros bija definēta kā cilvēku pārdošana, piespiedu darbs, piespiedu laulība, komerciāla, seksuāla vai cita veida izmantošana, kā arī parādu atmaksa, liekot citiem strādāt kā vergam.

Lielākais mūsdienu verdzības apjoms ir Indijā, kur verdzības  apstākļos dzīvo vairāk nekā 13 miljoni cilvēku. Eiropā augstākie verdzības rādītāji ir Moldovā un Krievijā. Rietumvalstīs verdzība visvairāk saistīta ar cilvēku tirdzniecību.

Savukārt bijušajā padomju telpā īpaši izcelta Uzbekistāna, kur ik gadu autoritārā valdība piespiež aptuveni miljonam pieaugušo un bērnu strādāt kokvilnas novākšanā.  

Attiecībā pret iedzīvotāju skaitu, vislielākais vergu īpatsvars ir Rietumāfrikas valstī Mauritānijā – 4%. Liels vergu īpatsvars ir arī Uzbekistānā, Haiti un Katarā – attiecīgi 3,97%, 2,3% un 1,35%.

Latvija 167 valstu vidū ieņem 140.vietu - absolūtos skaitļos Latvijā dzīvo 2300 vergu, kas ir 0,113% no iedzīvotāju skaita. Igaunijā varētu būt 4800 mūsdienu vergi, bet Lietuvā – vairāk nekā desmit tūkstoši, secināts pētījumā.Vismazākais iedzīvotāju skaits, kas dzīvo verdzībā ir Islandē un Luksemburgā - mazāk kā 100.

Pētījumā arī norādīts, ka atsevišķas bagātās valstis cenšas apkarot cilvēku tirdzniecību un verdzību. To vidū ir, piemēram, ASV, Austrālija, Nīderlande, Zviedrija, Norvēģija, Šveice, kā arī Gruzija. Tomēr citas valstis šai problēmai nepievērš nekādu uzmanību - Ziemeļkoreja, Irāna, Sīrija, Uzbekistāna, Ekvatoriālā Gvinea, Kongo un citas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti