Franči sašutuši par karaļa Salmana privilēģijām Rivjērā

Vairāk nekā 100 tūkstošu cilvēku Francijā parakstījuši petīciju pret varas iestāžu rīcību, ļaujot uz laiku slēgt apmeklētājiem pludmali blakus Saūda Arābijas karaļa Salmana villai Nicas tuvumā, lai viņš varētu droši un privāti pavadīt savu trīs nedēļu atvaļinājumu.  

Kopš sestdienas ap Mirandoles pludmali Francijas Rivjērā izkārti paziņojumi par aizliegumu apmeklēt populāro atpūtas vietu. Turklāt jūrā esošiem atpūtniekiem aizliegts tuvoties krastam tuvāk par 300 metriem. Tas viss, lai 78 gadus vecais Saūda Arābijas karaļa Salmans varētu netraucēti pavadīt atvaļinājumu savā villā Valori.

Saskaņā ar vēl karaļa Luija XV izdoto rīkojumu, Francijas pludmales ir publisks īpašums un ir atvērtas ikvienam interesentam. Vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku, kas parakstīja protesta petīciju, tagad pieprasa, lai valsts nodrošina likumā paredzētās vienlīdzīgas tiesības visiem.

Vides aizsardzības asociācijas pārstāve Blandīne Akermane atzīst, ka satrauc likumu neievērošana.

“Francijā mums visiem jāievēro Francijas likumi. Neatkarīgi no mūsu reputācijas, vai esam vietējie vai ārvalstnieki, mums visiem jāievēro likums,” uzsver Akermane.

Vēstuli prezidentam nosūtījis arī Valori mērs, kurš pauda neapmierinātību ar to, ka arābi izbetonēja daļu smilšu pludmales, lai ierīkotu liftu un aiztaupītu gados vecajam Salmanam nogurdinošu kāpšanu uz savu villu kalnā. Tiesa, viņi solīja visu atjaunot iepriekšējā izskatā pēc karaļa brīvdienu beigām.

Salmans ar aptuveni tūkstoš cilvēku lielu pavadošo personālu ieradies Francijā sestdien ar divām “Boieng” lidmašīnām. 300 galma locekļi dzīvos kopā ar viņu villā, citi izmitināti viesnīcās Kannās.

Kāds viesnīcu nozares pārstāvis gan protestētāju neapmierinātību neizprot, norādot uz ievērojamu karaliskās ģimenes pirktspēju un pienesumu vietējai ekonomikai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti