«Facebook» saistībā ar privāto datu skandālu ASV draud 5 miljardu dolāru sods

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) sociālo mediju gigantam "Facebook" piespriedīs piecu miljardu dolāru sodanaudu saistībā ar privāto datu aizsardzības skandālu. Par to ziņo ASV mediji, norādot, ka šī būs visu laiku lielākā soda nauda, ko regulators uzlicis kādam tehnoloģiju uzņēmumam. Kritiķi gan uzskata, ka sods ir pārāk maigs. Lēmums pieņemts pēc izmeklēšanas saistībā ar skandālu, kad Lielbritānijas datu analīzes un konsultāciju firmai "Cambridge Analytica" izdevās piekļūt desmitiem miljonu "Facebook" lietotāju privātajiem datiem.

ĪSUMĀ:

  • "Wall Street Journal" un "Reuters" vēsta, ka "Facebook" ASV draud 5 miljardu dolāru sods.
  • Par šādu sodu lēmusi ASV Federālā tirdzniecības komisija saistībā ar privāto datu skandālu.
  • Soda naudu un izlīguma vienošanos vēl jāapstiprina Tieslietu departamentam.
  • Šī būs visu laiku lielākā sodanauda, kas uzlikta tehnoloģiju uzņēmumam par privāto datu pārkāpšanu.
  • Šķiršanās no 5 miljardiem dolāru diez vai būtiski ietekmēs "Facebook" finansiālo stāvokli.

«Facebook» saistībā ar privāto datu skandālu ASV draud 5 miljardu dolāru sods
00:00 / 02:25
Lejuplādēt
Pieci miljardi dolāru jeb 4,5 miljardi eiro – tiek lielu sodu ASV grasās piespriest sociālo mediju gigantam "Facebook". Atsaucoties uz avotiem, par to vēsta laikraksts "Wall Street Journal" un ziņu aģentūra "Reuters".

 

Lēmumu šādu par soda naudu pieņēmusi ASV Federālā tirdzniecības komisija, balsojumā ar trīs balsīm "par" un divām "pret" apstiprinot izlīguma vienošanos ar "Facebook" izmeklēšanā, kas saistīta ar sociālā medija lietotāju privāto datu aizsardzības skandālu.

Gan ASV Federālā tirdzniecības komisija, gan "Facebook" attiecās komentēt mediju ziņoto.

ASV Federālā tirdzniecības komisija izmeklēšanu pret "Facebook" sāka pērn martā pēc ziņām, ka Lielbritānijas datu analīzes firmai "Cambridge Analytica" izdevies piekļūt līdz pat 87 miljoniem "Facebook" lietotāju privāto datu bez viņu piekrišanas. Komisija pētīja apsūdzības, ka "Facebook" nav pildījis solījumus ievērot privāto datu aizsardzības likumus.

Londonā bāzētā datu analīzes un konsultāciju firma "Cambridge Analytica" iegūtos datus izmantoja, 2016. gadā sadarbojoties gan ar ASV prezidenta Donalda Trampa priekšvēlēšanu kampaņu, gan Lielbritānijā ar "Brexit" atbalstītāju kampaņu pirms referenduma. Tagad jau likvidētā konsultāciju firma "Facebook" lietotāju privātos datus ieguva caur personības prognozēšanas testu.

ASV Federālās tirdzniecības komisijas lēmumu par soda naudu un izlīguma vienošanos tagad būs jāapstiprina arī Tieslietu departamentam.

Federālā tirdzniecības komisijā balsojums trīs pret divi sadalījās saskaņā ar partejisko piederību. "Par" izlīguma vienošanos ar "Facebook" un piecu miljardu sodanaudu nobalsoja trīs republikāņu komisāri, bet pret bija divi demokrāti.

Tiek ziņots, ka demokrāti vēlējās stingrāku vēršanos pret "Facebook", un sodanaudu uzskata par pārāk zemu.

Kaut saskaņā ar ASV mediju vēstīto šī būs visu laiku lielākā soda nauda, ko regulators uzlicis tehnoloģiju uzņēmumam par privāto datu pārkāpšanu, šķiršanās no pieciem miljardiem dolāru diez vai būtiski ietekmēs "Facebook" finansiālo stāvokli. Pagājušajā gadā sociālo mediju milzis nopelnīja gandrīz 56 miljardus dolāru. "Facebook" jau pavasarī paziņoja, ka privāto datu skandāla dēļ šogad sagaida zaudējumus līdz pieciem miljardiem dolāru, kas atbilst piespriestajai sodanaudai.

Skandāla dēļ izmeklēšanas anas tika uzsāktas vairākās valstīs. Oktobrī britu datu aizardzības uzraugs "Facebooka" uzlika pusmiljonu mārciņu lielu sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti