«Europol» izveido īpašu izlūkošanas komandu cīņai ar cilvēku kontrabandu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Imigrantu pieplūdums no Vidusjūras un Tuvo Austrumu valstīm Eiropas Savienībai rada būtiskas grūtības jau ilgāku laiku, tomēr tieši pērn imigrantu plūsma ir piedzīvojusi sevišķu strauju kāpumu. Imigrantu plūsma nav tikai humanitārs izaicinājums, bet arī ar noziedzību saistīta problēma. Tāpēc Eiropas Savienība ir nolēmusi spert jaunus soļus tās risināšanā, izveido īpašu izlūkošanas komandu.

Migrantu plūsma uz Eiropas Savienību aizvien vairāk piesaista ne tikai robežsargu, bet arī policijas interesi, jo līdz ar migrantu skaita pieaugumu, aizvien vairāk noziedzīgu grupu cenšas gūt labumu ar nelegālas cilvēku pārvadāšanu. Lai to novērstu, Eiropas policijas sadarbības aģentūra "Europol" izveidojusi īpašu, uz Eiropas valstu un institūciju sadarbību balstītu komandu cilvēku kontrabandas apkarošanai.

Kā komentē Eiropas robežsardzes sadarbības aģentūras „Frontex” izpilddirektors Fabricce Legeri, lielā mērā iniciatīvas mērķis ir apkarot cilvēku kontrabandistus pašās Eiropas valstīs: „„Frontex” nupat ir parakstījusi vienošanos ar „Europol”, kas paredz datu apmaiņu par personām ar policijas institūcijām. Paredzams, ka šī vienošanās lielā mērā palīdzēs noķert policijas izmeklēšanas ietvaros vismaz tos cilvēku nelegālās transportēšanas gadījumus, kuri tiek organizēti Eiropas Savienības dalībvalstīs.”

Imigrācijas jautājumus un cilvēku kontrabandas apkarošanu par vienu no Eiropas iekšlietu un drošības prioritātēm pēdējās tikšanās laikā ir izvirzījuši arī Eiropas Savienības ministri. Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis („Vienotība”) norāda, ka cilvēku kontrabandas apkarošanā iecerēts veicināt sadarbību arī trešajām valstīm.

Vienlaikus pēc „Frontex” izpilddirektora domām, Eiropas uzsāktās iniciatīvas cilvēku kontrabandas apkarošanai nevajadzētu uztvert kā ārkārtas rīcību, bet gan drīzāk profilaktisku soli, jo ekspertu teiktais liecina par to, ka migrācija uz Eiropu tuvākajā laikā nerimsies. „Situācija nav ārpus kontroles; mēs, Eiropas puse, organizējam migrantu uzņemšanu, un šis nav trauksmes jautājums, bet gan jautājums par informētību. Jo mums Eiropā ir jābūt solidāriem, un Eiropā ekspertu vidū arī nav nekāds noslēpums, ka tūkstošiem migrantu gaida iespēju iekļūt Eiropas Savienībā,” norāda Legeri.

Pagājušā gada laikā vien Eiropas Savienībā pa Vidusjūru no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas centušies nokļūt aptuveni 220 tūkstoši migrantu, un aptuveni 3000 šis bīstamais ceļojums diemžēl izrādījies liktenīgs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti