ES daudzgadu budžetu pieņems valstu vadītāju sanāksmē

Šodien Briselē sākas Eiropas Savienības valstu vadītāju sanāksme, kurā visa uzmanība pievērsta bloka septiņu gadu budžetam un tam, kā sadalīs naudu daudzām būtiskām nozarēm, tostarp kohēzijai un lauksaimniecība, kas īpaši svarīgas arī Latvijai.

Valstu vadītāji pie sarunām par budžetu sēdīsies atkārtoti, jo aizvadītā gada novembrī viedokļu atšķirību dēļ vienoties neizdevās.

Bet pie Eiropadomes ēkas, kurā valstu vadītāju sanāksme notiks, būs Baltijas zemnieku rīkota dziedoša akcija, lai atgādinātu par nevienlīdzīgajiem tiešmaksājumiem.

Pagaidām ir vairāk cerību, nekā drošas pārliecības par to, vai budžetu pieņems, ziņo Latvijas Radio korespondente. Ziņas, kas cirkulē aizkulisēs liecina, ka septiņu gadu budžetu varētu griezt vēl tā, kā to vēlas Lielbritānija un virkne lielo valstu, kas budžetā iemaksā. Naudu meklēšot, tomēr lauksaimniecības un kohēzijas līdzekļi, kas īpaši svarīgi jaunajām valstīm, lai izlīdzinātu atšķirības ar bagātāko Eiropu, aizskarti netikšot. Paredzams, ka Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs šodien priekšā cels jaunus budžeta piedāvājumus, kas būs atšķirīgi no tiem, par ko valstu vadītāji sprieda vēl aizvadītajā novembrī un nevienojās. Un paredzams, ka griezieni varētu būt vēl lielāki.

Katrā ziņā Eiropas līderi ir pauduši, ka ir ļoti svarīgi panākt vienošanos šajās dienās, pretējā gadījumā tas ne vien būtu slikts politisks vēstījums, bet arī apdraudētu maksājumu kavēšanos iestājoties jaunajam budžeta periodam, par, ko arī Latvijā bažas ir pauduši arī vairāku nozaru pārstāvji.

Šodien pie valstu vadītāju sanāksmes norises vietas gatavojas protestēt arī Baltijas lauksaimnieki, vienojoties kopīgā dziesmotā akcijā. Baltijas lauksaimnieku akcija, protams, ir simbolisks akts, lai arī tā būs skaļa un ar

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt