ES dalībvalstis sāk īstenot kopēju aizsardzības projektu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis sākušas īstenot jaunu kopējās drošības un aizsardzības projektu. Oficiāls lēmums par to tika pieņemts ceturtdien, 14. decembrī, notikušajā valstu līderu samitā Beļģijas galvaspilsētā Briselē.

Pastāvīgās strukturētās sadarbības ietvars drošībā un aizsardzībā jeb PESCO tiek dēvēts par pirmo soli ceļā uz dziļāku Eiropas valstu militāro integrāciju. Tas arī palīdzēs mazināt bloka dalībvalstu atkarību no Amerikas Savienotajām Valstīm kā galvenā drošības garanta.

Jau tuvākajā laikā sāksies 17 sadarbības projektu īstenošana, tostarp tiks veidota kopīga medicīnas vienība, loģistikas un misiju apmācības centrs, kā arī tiks izstrādāts vienots militāro radiosakaru standarts.

Līdzdalība projektā ir brīvprātīga, un tajā iesaistījušās 25 valstis – arī Latvija. Pagaidām tajā nepiedalīsies vienīgi  Dānija, Malta un Lielbritānija.

Jau vēstīts, ka nodomu protokolu par sadarbību 25 valstu ārlietu ministri parakstīja šā gada 13. novembrī. Nākotnē līguma ietvaros varētu tikt izveidots kopīgs Eiropas valstu armiju komandcentrs un operatīvās apgādes bāzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti