Erevānā ieilguši pret elektrības tarifu pieaugumu vērstie protesti

Jau vairākas dienas ieilguši protesti Armēnijas galvaspilsētā Erevānā, un akcijas dalībnieki aizvien negrasās pamest centrālo prospektu, ko tie nobloķējuši. Protestētāji pieprasa atcelt lēmumu par elektroenerģijas tarifa paaugstināšanu.

Pirmais mītiņš ar sešiem tūkstošiem dalībnieku notika piektdien. Savukārt pikets Maršala Bagramjana prospektā sākās 22.jūnijā, bet 23.jūnija rītausmā varas iestādes sāka pielietot spēku piketētāju izkliedēšanai. Tajā tika iesaistīta gan specvienība, kā arī izmantota spēcīga ūdens strūkla.

Protestos policija aizturējusi 237 cilvēkus, kā arī cieta septiņi protestētāji un 11 likumsargi.

Kopumā pie mediķiem pēc palīdzības gan vērsās 25 cilvēki.

Armēnijas policija mudinājusi protestētājus izklīst un atbrīvot nobloķētās ielas. Tajā pašā laikā varas iestādes esot solījušas nepielietot spēku, kamēr akcija ir miermīlīga, ziņo raidsabiedrība BBC.

Kā norāda RBK, 11 gadus (1999.-2009.) elektrības tarifi mājsaimniecībām Armēnijā bija nemainīgi, lai gan izdevumi šī pakalpojuma sniegšanai auga. Taču 17.jūnijā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja tarifu paaugstināšanu par 6,93 Armēņu dramiem – līdz 48,78 dramiem (aptuveni 9 eirocenti) par kilovatstundu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti