EP deputātiem maz izredzes panākt vienprātību par patvēruma politiku

Eiropas Parlamenta (EP) sēdē Francijas pilsētā Strasbūrā otrdien, 15.janvārī, plānots apspriest patvēruma un migrācijas politikas reformu. Tomēr maz izredzes, ka deputātiem izdosies panākt vienprātību, lai atrisinātu šo sarežģīto problēmu.

Eiropas Parlamenta pārstāvji informēja, ka viens no diskusijas iemesliem ir neveiksmīgais bloka dalībvalstu vadītāju samits pagājušā gada 13. un 14.decembrī. Tajā līderi nespēja izvirzīt jaunas idejas, kā risināt problēmu, tostarp ieilgušo humanitāro krīzi Vidusjūrā un Āfrikā.Patlaban spēkā esošā Dublinas regula, kas nosaka par patvēruma pieprasījuma izskatīšanu atbildīgo valsti, nedarbojoties.

Deputāti spriedīs arī par uzlabojumiem migrācijas plūsmu pārvaldībā un atbildības sadalījumu.

Tikmēr turpinās strīdi starp Vidusjūras baseina valstu valdībām un nevalstiskajām organizācijām par izglābto imigrantu uzņemšanu. Spānijas varas iestādes pirmdien, 14.janvārī, aizliedza kādam glābšanas kuģim atstāt Barselonas ostu, jo aktīvisti ignorējuši noteikumu atstāt izglābtos migrantus tuvākajā ostā, bet 300 pie Lībijas krastiem izglābtos cilvēkus nogādāja Spānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti