Izmēģinātā raķete sasniedza 3724 kilometru augstumu un lidojums ilga tikai 47 minūtes līdz iekrišanai Japāņu jūrā vairākus simtus kilometru uz rietumiem no Hokaido salas.
Dienvidkorejas, Japānas un ASV eksperti pilnus analīzes datus par izmēģinājumu vēl nav paziņojušas, tomēr uzsver vairākus būtiskus aspektus. Pieejamie dati liecina, ka raķetes sniedzamība ir apmēram 10 400 kilometru. Tā kā raķeti par palaist no mobilas platformas, no Ziemeļkorejas ziemeļaustrumiem tā var aizlidot līdz Ņujorkai.
Turklāt piektdien raķete tika palaista vēlā vakarā no citas ģeogrāfiskās atrašanās vietas nekā iepriekš, tādējādi apliecinot Ziemeļkorejas režīma centienus dažādot militārās taktikas iespējas.
Piektdien notikušo izmēģinājumu Ziemeļkorejas valsts medijos raksturoja kā panākumu, savukārt valsts vadītājs Kims Čenuns paziņoja, ka visa ASV teritorija ir raķešu sniedzamības zonā. Izmēģinājumā tika veiksmīgi pārbaudītas raķetes spējas atgriezties zemes atmosfērā, paziņoja Ziemeļkoreja.
ASV prezidents Donalds Tramps jaunāko starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumu nosauca par vēl vienu Ziemeļkorejas režīma bezatbildīgu un bīstamu rīcību. Izmēģinājumu nosodīja arī Ķīna, taču aicināja "visas iesaistītās puses" atturēties no spriedzes palielināšanas.
Pirms trim nedēļām Ziemeļkoreja veica pirmo "Hwasong14" starpkontinentālās raķetes izmēģinājumu. Tā paša modeļa izmēģinājums notika piektdien, kad raķete lidoja tālāk un augstāk nekā iepriekš.
Militārie analītiķi gan norāda, ka pašlaik Ziemeļkorejas rīcībā nav tehnoloģiju pietiekami kompaktu kodolieroču radīšanai, lai tos varētu izvietot ballistiskajās raķetēs, kam turklāt ir zema precizitāte. Tomēr piecu līdz 10 gadu laikā Ziemeļkoreja varētu pārvarēt šos izaicinājumus un radīt ieročus, kas apdraudēs ASV.