EK ģenerālsekretāre Juhansone: ES mērķis nav panākt «cieto Brexit»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ar katru dienu varbūtība, ka Lielbritānija oktobra beigās izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās, sāk izskatīties arvien vairāk neizbēgama. Tāds priekšstats daudziem Briselē un Londonā ir radies pēc pirmajām britu premjera Borisa Džonsona valdības darba nedēļām. Nesen ieceltā Eiropas Komisijas (EK) augstākā ierēdne – ģenerālsekretāre Ilze Juhansone intervijā Latvijas Radio sacīja, ka ES mērķis nav panākt “cieto Brexit” un ES darījusi  visu, lai mazinātu negatīvas sekas.

EK ģenerālsekretāre Juhansone: ES mērķis nav panākt «cieto Brexit»
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Eiropas Komisijas ģenerālsekretāre Ilze Juhansone nesen tikās ar Džonsona padomnieku Eiropas jautājumos Deividu Frostu. Tikšanās laikā ar Frostu EK pārstāji apsprieda aktuālos jautājumus, un viens no tiem, protams, ir arī “Brexit”.

EK pārstāvji izklāstīja ES nostāju šajā jautājumā, un nostāja ir skaidra – ES mērķis nav panākt “cieto Brexit”, esam atvērti sarunām, gatavi meklēt risinājumus, kas apmierinātu abas puses, un no šī skatupunkta piedāvājam sēsties pie sarunu galda par nākotnes attiecību politisko deklarāciju, pastāstīja Juhansone.

Viņa atzina, ka jebkurā scenārijā, arī ja būs vienošanās par izstāšanās līgumu, ES attiecības un sadarbība ar Lielbritāniju nebūs tāda, kāda līdz šim, būs izmaiņas.

Gada laikā ES pieņēmusi 18 dažādus likumdošanas aktus, kā pēc iespējas mazināt negatīvo ietekmi, ja nebūs panākta vienošanās, bet “es neteiktu, ka biznesa sabiedrība, cilvēki to nejutīs, tas ir negatīvs scenārijs”, sacīja Juhansone.

Viņa gan uzsvēra, ka EK izdarījusi maksimālo, lai triecienu amortizētu, bet sekas noteikti būs.

Savukārt, runājot par jaunievēlēto Eiropas Komisijas vadītāju Urzulu fon der Leienu un salīdzinot viņu ar iepriekšējo vadītāju Žanu Klodu Junkeru, Juhansone norādīja, ka ir grūti salīdzināt divus ļoti atšķirīgus cilvēkus. Taču ir lietas, kas viņus vieno – tā ir pārliecība par Eiropas projektu un mērķtiecīga darbība, lai to stiprinātu.

Juhansone arī sacīja, ka ir iespaidīgi vērot, ar kādu jaudu un ātrumu fon der Leiena un viņas komanda apgūst nianses visos jautājumos, vai tas būtu nākamais daudzgadu budžets, sociālā sfēra, ekonomika, ārlietas vai migrācija, viņa iedziļinās un mēģina domāt, ko piedāvāt kā risinājumu nākamajos piecos gados.

Savukārt interesanta lieta ir, ka fon der Leiena strādā ar ļoti lielu uzmanību attiecībā uz nākamo komisijas sastāvu un arī attiecībā uz politiku gan dzimumu līdztiesībā un līdzsvarā, gan ģeogrāfiskā balansā, domā, kā tas izskatīsies no dažādu dalībvalstu perspektīvas, atzina Juhansone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti