Eiropas lielvalstis aicina mazināt saspīlējumu Hormuza šaurumā

Trīs ietekmīgākās Eiropas Savienības dalībvalstis – Lielbritānija, Vācija un Francija – aicinājušas mazināt saspīlējumu Hormuza šaurumā. Bīstamo situāciju rada  Irāna, kas sagrāba britu tankkuģi "Stena Impero", uz kura atradās arī  viens Latvijas valstspiederīgais. 

Vācijas raidorganizācijas "Deuche Welle" interneta vietne informē, ka britu ārlietu ministram Džeremijam Hantam bijusi tālruņa saruna ar Vācijas un Francijas kolēģiem. Amatpersonas bija vienisprātis, ka brīva kuģošana pa Hormuza šaurumu ir visaugstākā Eiropas valstu prioritāte un jācenšas izvairīties no jebkādiem konfliktiem. Esot jādara viss iespējamais, lai novērstu karu. 

Nedēļas nogalē satraukumu par situāciju Persijas līča rajonā pauda arī savienības  ārlietu dienests. Diplomāti aicināja Teherānu  nekavējoties atbrīvot kuģi un tā apkalpi un atturēties no tālākās konflikta eskalācijas.  Kuģošanas brīvība ir jāievēro visos laikos.

KONTEKSTS:

Irānas varas iestādes piektdien sagrābušas divus britu tankkuģus Hormuza šaurumā. Ārlietu ministrijā apstiprina, ka Irānas varasiestādes 19. jūlijā Hormuzas jūras šaurumā ir aizturējušas kuģi "Stena Impero", kas kuģo zem Lielbritānijas karoga un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais - kapteiņa vecākais palīgs

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") sazinājies ar Eiropas Savienības (ES) augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerīni un Apvienotās Karalistes ārlietu ministru Džeremiju Hantu, lai vienotos par ciešu koordināciju un ES Ārējā dienesta atbalstu, panākot Latvijas valstspiederīgā atbrīvošanu.

Pašlaik gan ministrijai nav informācijas par jūrnieku stāvokli uz sagrābtā kuģa. Zināms vien, ka kuģis atrodas Irānas ostā. Taču, tiklīdz ministrija iegūs jaunāku informāciju, Rinkēvičs solīja par to informēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti