Eiropas Komisija rosina ieviest kriminālatbildību par sankciju apiešanu

Eiropas Komisija piektdien ierosinājusi visā Eiropas Savienībā (ES) pieņemt jaunus noteikumus, kas noteiktu kriminālatbildību par sankciju apiešanu un ļautu vieglāk konfiscēt sankcijām pakļautos Krievijas īpašumus.

Praktiski tas nozīmē, ka Eiropas noteikto sankciju apiešana kļūs par kriminālu pārkāpumu, kas ir vienlīdz atzīts visā Eiropas Savienībā. Šis priekšlikums vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentam, kā arī ES dalībvalstu pārstāvjiem.

Sankciju pārkāpšana dažās ES dalībvalstīs jau ir kriminālnoziegums, bet citās par to paredzēta tikai administratīva atbildība. Eiropas Komisija piedāvā visā Eiropas Savienībā noteikt vienotu regulējumu.

Līdzšinējais Eiropas Savienības regulējums ļauj sankcijām pakļautos aktīvus tikai iesaldēt, ierobežojot valsts spējas pārvietot vai pārdot, piemēram, vērtīgus nekustamos īpašumus vai greznas jahtas.

Jaunais Eiropas Komisijas piedāvājums paredz, ka atkarībā no pastrādātā nozieguma apmēra persona var tikt apcietināta un sodīta ar līdz pat piecu gadu cietumsodu, bet juridiskai personai var piemērot soda naudu vismaz 5% apmērā no kompānijas gada apgrozījuma pasaulē.

Neatkarīgi no šī piedāvājuma Eiropas Savienība arī izskata iespēju, kā novirzīt Ukrainas kritiskās infrastruktūras atjaunošanai daļu no ienākumiem, kas iegūti, pārdodot iesaldētos līdzekļus.

Līdz šim Eiropas Savienības valstis ir iesaldējušas gandrīz 19 miljardus eiro vērtus Krievijas pilsoņiem un uzņēmumiem piederošus aktīvus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti