Eiroparlaments rosina vērtēt iespēju izslēgt Krieviju no starpbanku sistēmas SWIFT

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Eiropas Parlaments (EP) aicina Eiropas Savienības (ES) valstis izskatīt iespēju izslēgt Krieviju no starptautiskās banku telekomunikāciju sistēmas SWIFT, teikts EP pieņemtajā rezolūcijā

Iepriekš par iespēju izslēgt Krieviju no SWIFT sistēmas runāts saistībā ar ES sankcijām pret Krieviju, kuru mērķis ir apturēt Maskavas agresiju Ukrainā. Taču pēdējā stingrāko sankciju paketē šī norma nav iekļauta.  

EP pauda atbalstu pēdējai ES sankciju paketei, savukārt Krievijas atbildes sankcijas nodevēja par neattaisnotajām.

Bijušais Krievijas finanšu ministrs Aleksejs Kudrins paziņojis, ka Krievijas izslēgšana no SWIFT novedīs pie iekšzemes kopprodukta krituma par 5% gadā, vēsta raidsabiedrība BBC.

SWIFT ir starptautiskā starpbanku sistēma, kas ļauj apmainīties ar informāciju un nodrošina starpbanku maksājumus. Dienas laikā SWIFT tīklā apstrādā maksājumu uzdevumus 6 triljonu ASV dolāru vērtība, tajā piedalās vairāk nekā 10 000 finanšu organizāciju no 210 pasaules valstīm, norāda BBC.

Eiropas Parlaments ceturtdien arī apsveicis Francijas lēmumu pārtraukt darījumu ar Krieviju, kurā bija plānots pārdot divus „Mistral” kuģus. Parlaments arī to nosaucis par piemēru, kas liecina par ES valstu atteikšanos sadarboties ar Krieviju militārajā sfērā, paziņojumā medijiem raksta Eiropas Parlaments.

Tāpat EP aicinājis pārtraukt sadarbības plānus ar Krieviju enerģētikā, ieskaitot „South Stream” gāzes vadu. Visbeidzot, ir nepieciešama „neatkarīga, steidzama un visaptveroša izmeklēšana”, kurā izskatītu Malaizijas lidmašīnas MH17 katastrofas cēloņus un sauktu pie atbildības vainīgos.

Jau ziņots, ka septembra vidū ES Oficiālajā vēstnesī publicētais sankciju saraksts, kura apstiprināšana vairāku dalībvalstu iebildumu dēļ ievilkās, ir jaunākais rietumvalstu mēģinājums piespiest Krieviju pārtraukt agresiju Ukrainā un līdzdarboties situācijas stabilizēšanā.

Sekojot ASV piemēram, tagad arī ES sankcijām pakļāvusi Krievijas valstij piederošās naftas kompānijas. Uzņēmumiem “Rosņeftj”, “Gazpromņeftj”  un “Transņeftj” turpmāk būs liegta pieeja finansējumam no Eiropas finanšu tirgiem.

Krievijas amatpersonas  ir gatavas atbildēt Eiropas Savienībai uz šīm sankcijām tikpat sāpīgi, ja ne vēl sāpīgāk. Maskava draud ar rietumvalstīs ražoto automašīnu un apģērba importa aizliegumu.  Iepriekš, 7.augustā, atbildot uz rietumvalstu sankcijām, Maskava aizliedza pārtikas importu no ES, ASV un citām valstīm. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti