Eiroparlamentā notiks izšķirošā divu potenciālo eirokomisāru noklausīšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas Parlamenta deputāti pirmdien sesiju Strasbūrā sāks ar vēl divu nākamo komisāru noklausīšanos. Vakarā deputātu priekšā stāsies komisāra kandidātam no Slovēnijas izvirzītā Violeta Bulca un slovāks Marošs Ševčovičs.

Ja noklausīšanās būs veiksmīga, jau trešdien Eiropas Parlaments Strasbūrā balsos par visu Eiropas Komisijas jauno sastāvu, kam darbu būtu jāsāk 1. novembrī.

Šāda papildus noklausīšanās nepieciešama, jo pirms divām nedēļām Eiropas Parlaments noraidīja no Slovēnijas izvirzīto kandidāti – bijušo premjerministri Alenku Bratušeku, kuru atzina par nepietiekami kompetentu izvirzītajam Eiropas Komisijas viceprezidenta amatam ar atbildības jomu „enerģētikas savienība”.

Pēc šī notikuma Eiropas Komisijas jaunajam vadītājam Žanam Klodam Junkeram nācās gan pieņemt jaunu Slovēnijas virzītu kandidātu, gan pārdomāt portfeļu sadalījumu, kas tagad vēsta, ka Slovēnijas virzītajai Violetai Bulcai varētu tikt transporta komisāres amats, savukārt enerģētikas portfelis ceļos pie slovāka Maroša Ševčoviča, kuram noklausīšanās jāiztur vēl vienu reizi, tādēļ, ka būs mainīta atbildības joma.

Violeta Bulca ir elektronereģijas inženiere, uzņēmēja, vairāku universitāšu lektore un tagad arī Slovēnijas attīstības ministre, kura savu amatu ieguvusi pirms aptuveni mēneša. Mājās kritizē viņas nepietiekamo pieredzi politikā.

Savukārt Marošs Ševčovičs, kurš jau strādājis iepriekšējā komisijā, līdz šim ir atbildējis par institucionālajām attiecībām un administrāciju. Savā sociālās saziņas vietnes „twitter” kontā viņš paziņojis – viņš kā enerģētikas komisārs rūpēsies par lielāku Eiropas Savienības enerģētisko neatkarību, savienojumiem un kaitīgo izmešu samazināšanu.

Abu kandidātu noklausīšanās sāksies 20:00 pēc Latvijas laika un tāpat kā visas iepriekšējās ilgs trīs stundas un deputātiem būs ļauts uzdot 45 jautājumus.

Šo abu kandidātu uzklausīšana būs izšķiroša jaunās Eiropas Komisijas tālākajā liktenī, jo trešdien Strasbūrā ir paredzēts visa parlamenta balsojums par jauno Eiropas Komisijas sastāvu, taču tas varēs notikt tikai tad, ja deputāti gan Ševčoviču, gan Bulcu atzīs piedāvātajam portfelim par labu esam.

Jaunajam Eiropas Komisijas sastāvam bija plānots sākt darbu 1. novembrī, jau pēc nepilnām divām nedēļām, un gan paši parlamenta deputāti, gan nākamās komisijas vadītājs Žans Klods Junkers norāda, ka nevēlētos procesa kavēšanos, jo tas nenāktu par labu arī svarīgu lēmumu pieņemšanai, tā kā aizejošie komisāri patlaban vairs neiesaistās jaunos pienākumos, bet mēģina noslēgt iesāktos darbus, lai viņu pēcteči sāktu „pie jauna, sakārtota galda”.

Lēmumu par noklausīšanās rezultātiem Eiropas Parlamenta deputātiem būs jāpaziņo 24 stundu laikā.

Latvijas izvirzītajam kandidātam Valdim Dombrovskim nākamajā komisijā paredzēts viceprezidenta amats ar atbildības jomu „eiro un sociālais dialogs”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti