Dānija oficiāli atvainojas vardarbībā bērnu namos cietušajiem

Dānijas premjerministre Mete Frederiksena oficiāli atvainojusies pēc Otrā pasaules kara vardarbībā bērnu namos cietušajiem.

Premjerministre otrdien Dānijas vārdā oficiāli atvainojās visiem tiem, kas cietuši no netaisnības.

"Es vēlētos ieskatīties katram no jums acīs un pateikt (..): piedodiet. Piedodiet par netaisnību, kas nodarīta jums un jūsu mīļajiem," ceremonijā premjerministres oficiālajā rezidencē sacīja Frederiksena.

Zēnu patversmē "Godhavn" Zēlandes ziemeļos laikā no 1946. gada līdz 1976. gadam zēni tika sisti, atstāti novārtā un izcieta citus pāridarījumus.

Līdzīgi pārkāpumi konstatēti arī citās iestādēs pēc Otrā pasaules kara.

Ceremonijā klāt bija daudzi cilvēki, kuri agrāk dzīvojuši minētajā zēnu patversmē.

Frederiksena uzsvēra, ka viņi un citi bērni citās institūcijās nebija ne pie kā vainīgi. "Vainīgi bija pieaugušie (..), sabiedrība, kas pievēra savas acis," sacīja premjere.

Cietušie 14 gadus centās panākt oficiālu atvainošanos par bērnu namos valsts aprūpē pārdzīvotajām šausmām.

"Sāpes un atmiņas nekad neizzudīs. Gadiem ilgi mēs esam jutuši vainu. Mums vairs tas nav jādara," sacīja "Godhavn" zēnu nacionālās asociācijas vadītājs Pouls Ēriks Rasmusens, kurš pats bērnībā atradās šajā iestādē, kur piedzīvoja sišanu un cita veida vardarbību. Viņš nonāca valsts aprūpē pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, kad viņa māte atraitne lūdza palīdzību varasiestādēm, lai nodrošinātu, ka dēls nekavē skolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti